VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 24 June 2021 08:47:44

0 Yorum

Kez Okundu.

Dilipak Millî Görüş’ün ufkunu tam olarak kavrayamamış

Dilipak Millî Görüş'ün ufkunu tam olarak kavrayamamış

H24/Siyaset/Derin Gerçekler

Yazar Abdurrahman Dilipak'ın 21 Haziran 2021 günü Akit TV'de yayınlanan 'Derin Gerçekler' programında  Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan ile ilgili ifade ettiği sözler hakkında Genel Başkan yardımcısı Cafer Emanetoğlu  yazılı açıklamada bulundu.

YENİDEN REFAH PARTİSİ'NDEN ABDURRAHMAN DİLİPAK'A SERT TEPKİ!

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Zafer Emanetoğlu, Abdurrahman Dilipak'ın bir televizyon programında Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan'a ilişkin sarf ettiği 'Fatih Erbakan 2018 seçimleri öncesi CHP'den 3 milletvekili istedi' iftirasına sert tepki gösterdi. Emanetoğlu, yıllardır ilkeden, ahlaktan, kul hakkından dem vuran yazılar yazan Dilipak’ın dile getirdiği bu ilkelerden uzak bir tutum sergilediğini ve kendisine ulaşan temelsiz dedikoduları araştırmak, Genel Başkana veya parti yetkililerine ulaşarak gerçeği öğrenmek yerine yalanı gerçekmiş gibi anlatmayı tercih ettiğini belirtti.

Bundan sonra her sözüne şüpheyle bakarız!

Emanetoğlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Abdurrahman Dilipak’ın bir televizyon programında Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan ile ilgili ifade ettiği sözler, Türkiye’de “Derin Gerçekler“ diye ifade edilen sözde çoğu bilgilerin, kişilerin kendi hayal dünyaları, vehimleri ve kulaklarına gelen temelsiz dedikodulardan ibaret olduğunu bir kez daha göstermiştir. Koltuğa yaslanıp her şeyi biliyormuş, her konuya hakimmiş havalarında yaptığı konuşmada Genel Başkanımızla ilgili gerçeklerle yakından uzaktan ilgisi olmayan ifadelerde bulunması, bundan sonra Sn. Dilipak’ın söylediği her söze şüpheyle bakmamız gerektiği gerçeğini ortaya çıkarmıştır."

Bizim için iftiradan öte hakarettir!

"24 Haziran 2018 tarihinde yapılan Genel Seçimler sırasında Saadet Partisi’nin CHP ile yaptığı ittifak öncesi oluşan milletvekili pazarlıklarına Sn. Dilipak tarafından Genel Başkanımızın da dahil edilmeye çalışılması ve bu çaba sırasında sarf edilen “ilke siyaseti yerine konjonktür gözetiliyor” sözleri iftiradan öte bizim için hakaret içeren sözlerdir. Dilipak’a öncelikle hatırlatmak isteriz ki; 2018 tarihinde yapılan Genel Seçimlerde Yeniden Refah Partimiz henüz kurulmamıştı bile. Yine hatırlatmak isteriz ki; o dönem Saadet Partisi’nin CHP ile yaptığı ittifak pazarlıkları Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan tarafından Millî Görüş ilkeleri çerçevesinde eleştirilmiş ve bu eleştiriler kamuoyu ile de paylaşılmıştır. Hal böyleyken nasıl olur da Genel Başkanımız eleştirdiği bir sürecin parçası olmak için bir adım atmış olabilir veya bize gelen bir teklife milletvekili pazarlığı yaparak cevap verebilir."

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/

Siyaseti 3 milletvekili için yapmıyoruz

 "Dilipak’ın “ilkeler yalanmış, asıl olan milletvekilliği imiş” sözü, ifade ettiğimiz gibi Millî Görüş’e, Yeniden Refah Partisi’ne ve Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’a yapılacak en büyük hakaretlerden bir tanesidir. Siyaseti 3 kişi milletvekili olsun diye yapıyor olsaydık Sn. Dilipak da iyi bilir ki, bu 3 milletvekilliğini hiç pazarlık yapmadan da rahatlıkla alabilecek siyasi ortamlar oluşturabilirdik. Bunun için parti kurmaya, 81 ilde 900 ilçede teşkilatlanmaya, bu kadar mücadele etmeye, zorluklarla boğuşmaya ihtiyacımız yoktu." Dilipak Millî Görüş'ün ufkunu tam olarak kavrayamamış "Merhum Liderimiz Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın Millî Görüş mücadelesini başlattığı 1969 yılından bu yana Millî Görüş camiasını yakından takip eden, zaman zaman bu camianın içerisinde yer alan Sn. Dilipak öyle görünüyor ki,

Millî Görüş’ün ufkunu tam olarak kavrayamamış.

Nihai hedefi Dünya Siyonizm’inin bütün insanlığı ezen ve sömürgeleştiren düzenine karşı hak ve adaletin hâkim olacağı Yeni Bir Dünya’yı kurmak olan Millî Görüş’ün tek temsilcisi Yeniden Refah Partisi’nin ve Lideri Dr. Fatih Erbakan’ın milletvekilliği pazarlığı yapmayacağını, siyasi mücadelesini bu kadar sığ bir zemine taşımayacağını, ilkelerinden ve hedeflerinden vazgeçecek bir tutum ortaya koymayacağını anlayamamış.

Bu yalan ve iftiradan dolayı partimizden özür dilemeli!

"Merhum Liderimiz Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın vefatı sonrası 11 yıldır her türlü yalana, iftiraya, karalamaya, zorluklara ve sıkıntılara rağmen Erbakan Hocamızdan devraldığı bayrağı, davayı ve mücadeleyi bir an olsun bırakmayan Genel Başkanımızın ve Genel Başkanımızla birlikte bu mücadeleyi sürdüren on binlerce teşkilat mensubumuzun alenen hakkını ve hukukunu çiğnemiştir. Sn. Dilipak’ın “Fatih Erbakan 3 milletvekili istedi” yalanını ve iftirasını ifade ettiğimiz bu çerçeveler içerisinde reddediyoruz

Kendisini bu yalan ve iftiradan dolayı Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’dan ve partimizden özür dilemeye davet ediyoruz.

Millî Görüş’ün ve Yeniden Refah Partimizin hedeflerini, ideallerini, davasını, mücadelesini bir kez daha okumasını ve anlamaya çalışmasını tavsiye ediyoruz. Tek derdi makam, mevki, çıkar ve imtiyaz olan siyasi aktörlerin olduğu bu dünyada “Sizin en hayırlınız, insanlara hizmet edeninizdir” ilkesinin ve “Allah rızası için” siyaset yapma anlayışının Yeniden Refah Partisi’nin bütün kadrolarında hâkim olduğunu hatırlatıyor, Aziz Milletimizi saygıyla selamlıyoruz."

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER