VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 27 July 2022 12:54:32

0 Yorum

Kez Okundu.

DİLANAR Muş’ta Esti

Doğup büyüdüğü memleketinde hemşerileriyle buluşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Dilanar; “27 yıl sonra doğduğum topraklarda hemşerilerime konser vermem çok güzel bir his oldu

MUŞLULAR DİLANAR İLE DOYASIYA EĞLENDİ

 Ünlü Muşlu sanatçı Delil Dilanar, düzenlemiş olduğu ücretsiz konserle Muşlulara unutulmaz bir gece yaşattı. KÜLTÜR SANAT 26.07.2022 18:58:00 154 0 Paylaş Tweetle Paylaş Paylaş MUŞLULAR DİLANAR İLE DOYASIYA EĞLENDİ

 Ünlü Muşlu sanatçı Delil Dilanar, düzenlemiş olduğu ücretsiz konserle Muşlulara unutulmaz bir gece yaşattı. Kürtçe müziğin güçlü seslerinden olan Muşlu sanatçı Delil Dilanar, uzun bir aranın ardından hemşerileriyle konserde buluştu.

Uzun yıllardır Avrupa’da yaşayan sanatçı 27 yıl aradan sonra kendi şehrinde düzenlediği ücretsiz konserle Muşlulara unutulmaz bir gece yaşattı.

Muş Lale Vadisi’nde düzenlenen konsere binlerce insan katılarak yoğun ilgi gösterdiler. Konser alanına dakikalar öncesinde gelmeye başlayan Muşlular Dilanar’ın konseriyle doyasıya eğlendiler.

Delil Dilanar, konserde başta aile büyüğü olan dengbej Hüseynî Muşi olmak üzere birçok büyük dengbêjin divanında şarkılar seslendirdi. Konseri dinlemeye gelen vatandaşlar hep bir ağızdan Dilanar’ın söylediği dengbeji ve Kürt müziğinin klasikleşmiş şarkılarına eşlik ettiler.

Dilanar’a konser sırasında Muşspor atkısı hediye eden Sarı Beyaz Taraftarlar Derneği yönetiminin hediyesinden dolayı teşekkür eden Dilanar, uzun yıllar sonra profesyonel lige yükselen Muşspor’a sahip çıkılması gerektiğini ifade etti. Konser sonrasında açıklamalarda bulunan Muşlu sanatçı Delil Dilanar, ülkenin farklı illerinde düzenlediği konserler kapsamında memleketi Muş’a da geldiğini belirterek şunları söyledi: “1996 yılından sonra ilk kez burada sahne aldım.

1996 yılında Avrupa'ya gittim ve dönüşüm 20 yıl sonra oldu. Birde şimdi geldim. Ancak ilk kez bir dizi konserle canlı bir şekilde dinleyicilerimin karşısına çıktım. Daha önce farklı illerde konser düzenledim şimdi de Muş’tayım. Hemşerimin hınca hınç doldurduğu alan beni daha da güçlendirerek onların teveccühüne layık olmaya çalıştım.

Umarım güzel bir konser oldu. Halkımızla geçireceğimiz zaman için çok güzel hazırlıklar yaptık. Dinleyicilerimizin yüksek ilgi alakası bizleri ayrıca mutlu etti. Kendilerine sonsuz teşekkür ediyorum. 27 yıl sonra doğduğum topraklarda hemşerilerime konser vermem çok güzel bir his oldu. 1996 yılından çıktığım memleketimde yeniden konser vermek için geldim.

Bu topraklarda büyümüşsün, acı, keder her şeyi burada görmüşsün, burada yaşamışsın. O söylediğimiz şarkılar buraları anlatıyor, buradaki hayatı anlatıyor. Aile büyüklerimizin yolunda ilerleyerek dengbej şarkılarını daha modern bir şekilde Muşlu hemşerilerime söylemek benim için tarif edilemez bir duygu.

Gidip işini yapıp geliştirerek, tanındım. Bu halka yüz yüze şarkı söylüyorsun, canlı hem de. Çok güzel, insanın kelimelerle dile getiremeyeceği bir his oldu. Doğup büyüdüğüm memleketim Muş’ta ilk konserimi verdim.

Ekmeği ve suyu ile büyüdüğüm bu memlekette kendi hemşerilerime bu hizmeti sunmaktan son derece mutluyum. Konserlerimi ilerleyen zamanlarda daha sıklaştırmayı düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER