VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 13 July 2021 14:33:58

0 Yorum

Kez Okundu.

Dağıtılan Silahlar Berat Albayrak’ın Bilgisindedir.

 

Dağıtılan Silahlar Berat Albayrak’ın Bilgisindedir.

H24/SİYASET

Selim Temurci: Bu işi Berat Bey’in haberi olmadan asla yapamaz Sedat Peker’in dağıtılan kayıt dışı silahlar iddiası gündemdeki yerini koruyor.

Dönemin AKP İl Başkanı Selim Temurci, konuyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kendisinin silah dağıtımından haberi olmadığını belirten Temurci, savcıları göreve çağırdı ve iddialar doğruysa dönemin gençlik kolları başkanının bunu Berat Albayrak’tan habersiz asla yapamayacağını söyledi…

Organize suç örgütü liderliğinden daha önce hüküm giyen Sedat Peker, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından devlet envanterine kayıtlı olmayan kalaşnikofların AKP gençlik kollarından Osman Tomakin'e teslim edildiğini iddia etmişti. Söz konusu iddialara ilişkin dönemin AKP İstanbul İl Başkanı Selim Temurci TELE 1'e açıklamalarda bulundu.

“Silah dağıttığınız mı?” sorusuna Temurci, “Böyle bir şeye onay verecek merci, Süleyman Soylu değildir. Kaldı ki Süleyman Soylu'nun icraatlarının de masaya yatırılması gerekir. Eğer Süleyman Soylu bu kadar cesaretle hareket eden biri ise TRT spikeri 00.13'de malum bildiriyi okumuştu.

Peki Sayın Soylu TRT'ye o bildiriden sonra gitti. Yani cumhurbaşkanımız face time ile CNN'e bağlandıktan sonra gitti. Zihnimdeki soru şudur: Cumhurbaşkanı face timeden bağlanıp halkı sokağa çağırmasa, Süleyman Soylu TRT'ye gidecek miydi?” diye yanıt verdi.

Temurci, Peker'in iddialarına ilişkin ise ''Savcılarımıza sesleniyorum. Suça yönelik bir bulgu varsa savcılar araştırmak zorunda. Lütfen Türkiye Cumhuriyeti'nin savcılarının en azından şehitlerimize ve gazilerime hürmeten şu kalaşnikof meselesi ile ilgili araştırmanızı yapın, bana bir şey soracaksanız buradayım.

Çünkü kandırıldığımı hissediyorum'' diye konuştu. Savcılara seslenen Temurci, Berat Albayrak’ı da işaret ederek “Bütün Türkiye’yi ayağa kaldırmıştık. Eğer biz bunları yaparken birileri darbe öncesi darbe sonrası bu milleti birbirine kırdırmak için inanım gözlerim doluyor silah dağıtmışsa bu millete bu alçaklığı bizim ortaya çıkarmamız lazım.

Savcılarımıza Allah için yalvarıyorum görevinizi yerine getirin. Berat Albayrak’a yakın olduğunu düşündüğüm il gençlik kolları başkanımız, bu işi Berat beyin haberi olmadan asla yapamaz” ifadelerini kullandı.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER