VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 19 May 2022 13:27:08

0 Yorum

Kez Okundu.

C.B Erdoğan’a Hakaret Eden Liseliler Gözaltına Alındı

‘Zıpla zıpla zıplamayan Tayyip’ sloganı attıkları gerekçesiyle baskın düzenledi. Gerçekleştirilen ‘Feminist Gece Yürüyüşü’ ne katılan kadınlara yönelik operasyon yapıldı. “8 Mart eylemlerinin ardından İstanbul’da kad

Lise öğrencilerinin Erdoğan'a Hakaretleri 

H24/ Cumhurbaşkanı'na Hakaret

lise öğrencisi ''Cumhurbaşkanına hakaret'' suçlaması ile okullarına baskın yapılarak gözaltına alındı İstanbul’da iki lise öğrencisi sabah saatlerinde okullarına yapılan baskın ile gözaltına alındı.

İstanbul’da iki lise öğrencisi sabah saatlerinde okullarına yapılan baskın ile gözaltına alındı. Öğrencilerin gözaltına alınma gerekçesi olarak “Cumhurbaşkanına hakaret” ettikleri iddia edildi.

Avukat Fulya Dağlı, Medyaport’a yaptığı açıklamada, 16 yaşındaki iki lise öğrencisinin “Cumhurbaşkanına hakaret” suçlaması ile polis tarafından gözaltına alındığı bilgisini verdi. Çocuk şubede tutulan iki öğrencinin de bugün savcılığa çıkarılacağı ifade edildi.

Gözaltılara dair Halk TV canlı yayınında bilgi veren Avukat Fulya Dağlı, "Çocuklar bu sabah önce evlerine gidilerek gözaltına alınmaya çalışılıyor. Ancak okulda oldukları için aileleri bu yönde bilgi veriyor ve okullarından gözaltına alınıyolar. İdare de gözaltı konusunda yardımcı oluyor" dedi.

Avukat Dağlı, iki liseliye yapılan suçlama konusuyla ilgili olarak da "8 Mart 2022'de Feminist Gece Yürüyüşü'ne katıldıkları, 'Tayyip Kaç Kaç kadınlar geliyor', 'Zıpla, Zıpla, Zıplamayan Tayyiptir' sloganları attıkları ve bunların da Cumhurbaşkanına hakaret suçu oluşturduğu yönünde dosya mevcut şu an" diye konuştu.

Savcılığın ya da hakimliğin herhangi bir gözaltı ya da tutuklama kararının bulunmadığını belirten Dağlı, "Yetişkinler dahi ifadeye davet edilirken bu çocukların hiçbir yasal şart karşılanmadan gözaltına alınması tamamen hukuka aykırı" ifadelerini kullandı.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER