VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 14 April 2023 01:24:11

0 Yorum

Kez Okundu.

Çavuşoğlu, Mevkidaşı Şukri ile Bir araya Geldi

Çavuşoğlu: Mısır’la açtığımız yeni sayfayı ortak projelerle doldurmak istiyoruz 

Suriye konulu diyaloğun şeffaf devam etmesi vurgulandı Türkiye-Mısır normalleşmesi: Çavuşoğlu, mevkidaşı Şukri ile bir araya geldi

Çavuşoğlu: 90 ülkeden 10 bin 500'e yakın kişi arama kurtarma görevinde yer aldı Mısır Dışişleri Bakanından Türkiye ve Suriye'ye ziyaret Ayrıca Türkiye kategorisinde HDP’li Meral Danış Beştaş trafik kazası geçirdi ‘Bu ülkede 47 plakalı araba Mardin’den, 21 plakalı araba Diyarbakır'dan çıkamazdı’ Ağrı’da akrabalar çatıştı: 1 ölü, 1 yaralı Erdoğan: Şu siyasi mevtalara sandıkları mezar edelim 

Mısır Dışişleri Bakanı Sami Şükrü ile bir araya gelen Çavuşoğlu, “Mısırla açtığımız yeni sayfayı ortak projeler ve başarı öyküleriyle doldurmak istiyoruz” dedi. Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ankara’da Mısır Dışişleri Bakanı Sami Şükrü ile ortak basın toplantısı düzenledi. "Mısırla açtığımız yeni sayfayı ortak projeler ve başarı öyküleriyle doldurmak istiyoruz" diyen Çavuşoğlu, Mısır ile büyükelçi atamasına ilişkin şunları söyledi: "Temsilcilik düzeyinin büyükelçi seviyesine yükseltilmesi konusunda somut adımlar atıyoruz.

Önümüzdeki dönemde ortak bir açıklama ile biz sizleri bilgilendireceğiz. O güne kadar bazı adımlar atmaya da devam edeceğiz. Herhangi bir sorunun olmadığını söylemek isterim. Bir taraftan diplomatik seviyede ilişkilerimizi yeniden canlandırırken ilişkilerimizi her alanda geliştirmek için adımlar atmaya devam edeceğiz.

Cumhurbaşkanlar düzeyinde bir zirve gerçekleştirme planımız da var. Bugün hazırlıklarını başlatmış olduk.” Libya, Suriye ve Filistin konusunda da görüşüldüğünü söyleyen Çavuşoğlu, "Bundan sonra Libya konusunda daha yakın işbirliği içinde çalışacağız. Adil, hür ve şeffaf bir seçimin şartlarının oluşturulması üzerinde birlikte çalışacağız" diye konuştu ve şöyle devam etti: "Suriye konusunu da ele aldık. Bizim de bir angajmanımız var. Yapılacak dörtlü toplantılar hakkında bilgiler verdim. Kalıcı barış ve istikrar için ciddi adımlar atılması lazım.

Bu konuda hemfikiriz. İşbirliği içinde olacağız. Mısır'ın Filistin konusunda oynadığı rolü takdir ediyoruz. Mısır'ın çabalarını destekliyoruz. İsrail Dışişleri Bakanı ile iki defa görüştük. Rahatsızlığımızı ilettik. İkinci görüşmemizde bu konuda bilgi verdiler. Haram-ı Şerif'e Müslüman dışındakilerin sokulmamasına dair memnuniyetlerimizi ilettik."

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER