VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 23 November 2021 10:05:50

0 Yorum

Kez Okundu.

Bir Varlık İnsan İse İnsandır!

Bir varlık İNSAN ise İNSANDIR!

H24/Adil AVAZ

İnsanı insanlıktan çıkarmışlar. Başta Allah'ın elçi olarak görevlendirdiği insanlar olmak üzere, bazı şahsiyetler, insanlıktan soyutlanıp adeta insan üstü yaratıklar haline getirtilmişler.

Oysa ki böyle bir durumun oluşmaması için, Allah'ın Kuranda defalarca ikazı mevcuttur. Buna rağmen, bu gün bazı din adamlarına(!) göre, bazı elçi(rasul)lerin hala hayatta olduğu(ölmediği), bazı şeyh, gavs, evliya vs gibi nefislerin bin yıl önce ölmü tadmalarına rağmen, göklerde dolaştığı, yardım çağrılarına icabet ettikleri iddia edilmektedir.

Bu durumu diğer ehli kiablarda da görmekteyiz. Ama onları, mevcut şartlarından dolayı annlamak mümkün. Lakin müslümanları anlamak zor.

Zira Kuran diye bir delil var ortada. İnsanı insanlıktan soyutlama düşüncesi, sadece geçmiş ile de sınırlı değildir.

Bu gün bile "olmasaydın olmazdık", "bizi yoktan var ettin" vs gibi anektodlarla, heykelleri bile insan üstü varlıklar haline getirmişlerse, meselenin, din değil; cüzdan ve koltuk kaynaklı olduğu aşikardır.

Hakikat olan, insanlar veya diğer unsurların, sünnetullah gereği, kainatın sürecini tamamlamasında birer araç oluşlarıdır.

Yeni doğan bir bebeğin, bir arının, bir virüsün, dalından kopan bir yaprağın vs hepsi bu sürecin bir parçasıdır. Bu süreçte Allah indinde lanetlenmiş hiç bir varlık yoktur.

Taaki bu bu süreci baltalamak isteyen, esfeli safilin (iblisler şeytanlar) dışında. İnsan aklı, inançlı, inanaçsızı ile bu muazzam hakikati kavrama noktasında, hızla gelişmektedir.

Bu kavgaların, bu akan kanların, bu kirletilen atmosferin süreci ile gelişmekte olan akıl sürecinin yolları kesiştiğinde, hakikatin nuru tamamlanmış olacaktır inşlh.

 

 

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER