VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 02 February 2022 23:57:31

0 Yorum

Kez Okundu.

Avrupa Erdoğan’ın Rus- Ukrayna Arabuluculuğunu Konuşuyor

Hollanda Basını Türkiye'nin Arabuluculuğunu Konuşuyor

H24/ Avrupa

Bahisler yüksek. Türkiye ekonomisi, Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinden zarar görebilir, çünkü bu durumda petrol fiyatları muhtemelen artacaktır.

Ülkedeki kötüleşen ekonomik durum, Erdoğan'ın 2023'te olası yeniden seçilmesini tehlikeye atabilir. Ve Erdoğan'ın arabuluculuk girişimi başarısız olursa, Putin ya da liderleri Erdoğan'ı gitgide daha az seven Batı arasında seçim yapmak zorunda kalabilir.

'Türkiye için fırsat' Erdoğan Putin'i geri çekilmeye ikna etmeyi başarırsa, bu Erdoğan'ı ABD Başkanı Joe Biden da dahil olmak üzere Batılı liderler arasında daha popüler hale getirebilir.

Avrupa Dış İlişkiler Konseyi'nden Aslı Aydıntaşbaş AFP haber ajansına verdiği demeçte, "Ankara, Washington ile bağlarını güçlendirmek için bu fırsatı kullanmaya çalışacak." Türkiye'nin statüsünü yükseltmesi ve NATO'nun meşhur örtbasından kurtulması için bir fırsat" dedi.

Hollanda  Telegraf Gazetesi haberinde

Erdoğan Ukrayna krizine müdahale etti

 Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelensky ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında arabuluculuk yapmak için Perşembe günü Kiev'e gidecek. Erdoğan, bir yandan Türkiye'nin bir NATO üyesi olarak stratejik konumunu, diğer yandan Putin ile olan kişisel ilişkisini kullanmak istiyor.

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER