VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 16 November 2023 10:44:27

0 Yorum

Kez Okundu.

Özel’den Samast’ın Tahliyesine Tepki

 Özel’den Ogün Samast’ın TahliyesineTepki

H24/ Güncel 

“Bu devlette adaletin a’sından söz eden vicdansızdır” Ankara Büro Ankara Büro 15 Kasım 2023 Çarşamba Yorum yap Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Hrant Dink’in katili Ogün Samast’ın tahliye edilmesine, “Bu vakitten sonra bu devlette adaletin a’sından söz eden vicdansızdır” diyerek tepki gösterdi.

Agos Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’i 19 Ocak 2007’de İstanbul Şişli’deki gazete binasının önünde öldüren Ogün Samast’ın tahliye edilmesine tepkiler büyüyor. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) temasları esnasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Samast’ın tahliye edilmesine sert tepki gösterdi.

Hrant Dink’in ölümünün tasarlandığını, planlandığını hatırlatan Özgür Özel, “Hepimizin gözünün önünde bu kadar açık bir cinayet” dedi: “Akıl alır gibi bir şey değil. 16 yıldır tutuklu.

Bu kadar canice cinayet işleyenin ne iyi hali olabilecek?

Hepimizin gözünün önünde bu kadar açık bir cinayet. Sadece bir cinayet değil. Bir cinnet halinde geçirilmiş değil.

Tasarlanmış, birileri tarafından planlanmış, görevlendirilmiş. Takip etmiş, tatbikat yapmış. Türkiye’de çok önemli bir cemaate, Ermeni cemaatine karşı yapılmış olan fevkalade inanılmaz büyük bir haksızlık.” “Onu azmettirenler onu ömür boyu durması gereken delikten çıkarmasını bildiler” Ogün Samast’ı birilerinin koruduğunu söyleyen Özel, bu saatten sonra adaletin a’sından söz edenin “vicdansız” olduğunu söyledi:

“Bir kanaat önderinin düşüncelerinden dolayı susturulması çok şüpheli bir durumdu. Şu ortaya çıkıyor: Demek ki Ogün Samast’ı birileri koruyup kolluyor. Ogün Samast’ın cinayetinden sonra bayrak önünde onunla fotoğraf çektirenler vardı.

Demek ki onunla fotoğraf çektirenler, azmettirenler günü geldiğinde ömür boyu durması gerektiği delikten çıkarmasını bildiler. Ogün Samast iyi halden serbest kalıyorsa bu vakitten sonra bu devlette adaletin a’sından söz eden vicdansızdır.”

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER