VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 16 May 2024 23:31:15

0 Yorum

Kez Okundu.

Selahattin Demirtaş’ın aldığı Ceza ! 

Selahattin Demirtaş’ın aldığı ceza belli oldu! 

 HDP eski Eş Genel Başkanları Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş’ın da aralarında olduğu 18’i tutuklu 108 ismin yargılandığı Kobani Davası’nda kararlar açıklandı

Mahkeme, Eski HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ hakkında ağırlaştırılmış müebbet ve 19 yıl hapis cezası verilirken Selahattin Demirtaş'ın aldığı ceza da açıklandı.

Mahkemenin iki kez karar açıklamayı ertelediği HDP eski Eş Genel Başkanları Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş’ın da aralarında olduğu 18’i tutuklu 108 ismin yargılandığı Kobani Davası’nın 83’üncü duruşması bugün görüldü.

Olayların "azmettiricisi" olmakla suçlanan eski HDP eş genel başkanlar Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile terör örgütü PKK'nın sözde üst düzey yöneticilerinin de aralarında olduğu 108 sanık hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis ve süreli hapis cezaları istendi.

DEMİRTAŞ VE YÜKSEKDAĞ'A 7'ŞER KEZ AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS TALEBİ

İddianamenin kabulünden sonra davanın ilk duruşması, Ankara 22. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 26 Nisan 2021'de Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'ndeki salonda görüldü. Selahattin Demirtaş hakkında 28 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/

Demirtaş'ın tutukluluk halinin devamına hükmedildi. Selahattin Demirtaş hakkında 27 yıl hapis cezası verildi.

Mahkeme Başkanı, Demirtaş ile ilgili kararı okurken, yorulduğunu söyleyerek duruşmaya 5 dakika ara verdi. Aranın ardından karar okunmaya devam edildi. Demirtaş hakkında toplam ağırlaştırılmış müebbet cezasında indirim yapılarak 42 yıl hapis cezası verildi.

37 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ, 761 KİŞİ YARALANDI

Olaylarda 37 kişi hayatını kaybetti, 761 kişi yaralandı, 197 okul yakıldı, 269 kamu binası tahrip edildi, 1731 ev ve iş yeri yağmalandı, 1230 araç kullanılamaz hale getirildi

 

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER