VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 08 May 2024 22:04:30

0 Yorum

Kez Okundu.

Erbakan Van’da Tebrikteydi

 YRP Genel Başkanı Fatih Erbakan, Van’da

AK Partiye kaybettirdiği ilçeleri ziyaret etti! 2019 yerel seçimlerinde Van’da Gürpınar, Bahçesaray, Çatak ve Gevaş belediyesini kazanan AK Parti, bu seçimlerde o ilçeleri de kaybetti.

31 Mart yerel seçimlerinde Türkiye’nin en büyük sürprizi olan Yeniden Refah Partisi, yerel seçimde Türkiye’nin 3’üncü partisi olurken Van’da da dengeleri değiştiren sonuçların sebebi oldu.

Eski AK Partililer’in yoğunlukta olduğu yönetim ve adayları ile Ak Parti’nin Van’da kazanması muhtemel 5 ilçesinde kayıp yaşamasına sebep olan YRP, Türkiye genelinde 63 belediye kazanan YRP’nin genel başkanı Fatih Erbakan, özellikle kayıplarda büyük rol oynadığı Gevaş, Gürpınar ve Çaldıran’ı ziyaret etti.

Van’a başarı ziyareti yapan Erbakan, ziyaretinde Erbakan iddialı söylemlere de yer verirken; “Van’ı yeniden Refah Partisi’ne kavuşturacağız.” dedi.

 

“VAN’I YENİDEN REFAH PARTİSİ’NE KAVUŞTURACAĞIZ”

Erbakan, Van’ı yeniden partileriyle buluşturacaklarını dile getirerek, “Bu oy oranlarını çok önemli görüyoruz. 2028 seçimleri için Van'da çok önemli bir temel atıldı.

Çok önemli bir tohum atıldı. İnşallah önümüzdeki seçimlerde, önümüzdeki yıllarda Van'da Milli Görüş’ün yeniden şahlanışına şahitlik edeceğiz ve Milli Görüş’ü Yeniden Refah Parti’mizi o eski günlerine Van'da, Gevaş’ta ve bu bölgede yeniden inşallah kavuşturacağız.

Tabii ki bu başarıda iki tane faktör rol oynadı. Bunlardan bir tanesi biraz evvel de aslında ifade ettiğim teşkilatımızın gayretleri. Erbakan Hocamızın tabiriyle terlemesi, fedakârlığı, imkânsızlıklara rağmen, zorluklara rağmen, kutuplaşmaya rağmen pek çok adayımızın ve pek çok adayımızın 40 günlük çok kısa bir çalışma süresi olmasına rağmen bu büyük sonucu elde ettiler.

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/

Bu bakımdan bütün isimsiz kahramanlara, değerli belediye başkan adaylarımıza, kıymetli il başkanımıza ve Gevaş İlçe Başkanımıza, Gürpınar İlçe Başkanımıza, tüm teşkilatımıza bir kez daha teşekkürler ediyorum. Gençlik Kollarımıza ve hanım Kollarımıza da ayrıca teşekkürler ediyorum” diye aktardı.

Van’da AK Parti’nin oyunun düşmesinde büyük payı olan Yeniden Refah Partisi’nin Genel Başkanı Fatih Erbakan Van’a başarı ziyaretinde bulunurken gelecek için de iddialı söylemlerde bulundu. ortadan kaldırıldığı, denk bütçe yapılarak belediyelerin borçtan ve faizden kurtarıldığı, efsane hizmetlerin gerçekleştirildiği, belediyecilik tarihinde yeni bir sayfa açılan Milli Görüş belediyeciliğini hatırlıyor.

O hizmetlere yeniden belediyelerde kavuşmak için Yeniden Refah Parti’mize koşuyor. Cenabı Allah bizlere, milletimizin bu teveccühüne, bu güvenine layık olmayı inşallah nasip eylesin. Aynı hizmetleri geçmişimize, davamıza yakışır bir şekilde yeniden hayata geçirmeyi inşallah nasip eylesin.

Önce 63 belediyemizde adil düzeni hakim kılacağız, ahlaklı belediyeciliği hakim kılacağız. Milli Görüş hizmetlerini yeniden milletimizle buluşturacağız ve belediye hizmetlerimizle inşallah 2028’de iktidara yürüyeceğiz” diye aktardı.

 

AK PARTİ’NİN EN BÜYÜK KAYIPLARINDAN BİRİ GÜRPINAR’DA OLMUŞTU

Öte yandan Gürpınar ilçesinde DEM Parti’nin adayı Mehmet Tahir Ertaş 7 bin 312 oy alarak belediye başkanı olurken, AK Parti başkan adayı Hayrullah Tanış 4 bin 344 oy, Yeniden Refah Partisi başkan adayı Mehmet Toprak ise 2 bin 568 oy aldı. 2019 yerel seçimlerinde AK Parti adayı Hayrullah Tanış 8 bin 913 oy alarak Gürpınar Belediye Başkanı seçilirken, bu seçimde ise DEM Parti’nin adayı Mehmet Tahir Ertaş belediye başkanı seçildi.

GEVAŞ VE ÇALDIRAN’DA DA BÜYÜK BÖLÜNMELER YAŞANDI

AK Parti’nin Gevaş belediye başkan adayı Murat Sezer 2019 yerel seçimlerinde 7 bin 223 oy alarak başkan seçilirken, bu seçimde ise DEM Parti’nin adayı Ruknettin Hakan 5 bin 921 oy alarak başkan seçildi. AK Parti Gevaş belediye başkan adayı Murat Sezer bu seçimde 4 bin 298 oy alırken, ilçenin oylarını bölen Yeniden Refah Partisi’nin adayı Bedirhan Erdem ise 2 bin 167 oy aldı. Öte yandan yerel seçimlerde Hatice Atabay Gündoğdu, 10 bin 200 oy alarak Çaldıran ilçe belediye başkanlığını kazandı. İlçede en çok oyu alan ikinci aday olan AK Parti başkan adayı Ferman Yıldırım 7 bin 300 oy aldı. Yeniden Refah Partisi başkan adayı 3 bin 305 oy aldı.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER