VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 19 May 2024 23:39:43

0 Yorum

Kez Okundu.

 İran Cumhurbaşkanı Reisi için AKINCI görevlendirildi

 İran Cumhurbaşkanı Reisi için AKINCI görevlendirildi

iran Cumhurbaşkanı Reisi’nin helikopterinin bulunması için Milli Savunma Bakanlığı tarafından AKINCI TİHA ve Cougar helikopteri görevlendirildi. Bugün Azerbaycan sınırındaki bir barajın açılış törenine katılan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile görüşen İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’nin helikopteri, dönüş yolunda sert iniş yaptı.

Zorlu çevre ve iklim şartları nedeniyle Reisi’nin helikopterine henüz ulaşılamazken, İran makamları arama-kurtarma çalışmaları için Türkiye’den destek istedi. STM Banner Bunun üzerine Milli Savunma Bakanlığı tarafından Reisi’nin helikopterinin tespiti için 1 adet AKINCI Taarruzi İnsansız Hava Aracı (TİHA) ile gece görüş kabiliyetine sahip AS532 Cougar helikopteri görevlendirildi.

AKINCI TİHA bölgeye sevk edilirken, Cougar helikopteri ise iklim şartları elverdiği zaman bölgeye intikal edecek. Konuyla ilgili olarak T.C. Mili Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “İran makamlarınca Dışişleri Bakanlığımız aracılığıyla yapılan talebe istinaden İran Cumhurbaşkanı ve heyetinin kaza kırıma uğrayan helikopterinin arama kurtarma faaliyetlerine katılmak üzere bir AKINCI İHA ve bir gece görüş kabiliyetli Cougar tipi helikopter görevlendirilmiştir.”

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/

ifadelerine yer verildi. AS-532 Cougar AS-532 Cougar Öte yandan AFAD tarafından da uzman dağcılardan oluşan ekipler, Reisi ve beraberindekiler için başlatılan arama-kurtarma çalışmalarına katılmaları üzere bölgeye yönlendirildi. Helikopter Karabağ Ormanları’nda düştü Reisi’yi taşıyan helikopterin tam konumu henüz tespit edilemedi.

Arama kurtarma ekiplerinin Doğu Azerbaycan Eyaleti’nin Kaleyber-Sungun bölgesindeki çalışmalarının Uzi köyü etrafında Arasbara (Karabağ) ormanlarında devam ettiği belirtildi.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER