VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 01 May 2023 19:28:04

0 Yorum

Kez Okundu.

Yeşil Sol Parti Adayı Dönmez Tutuklandı

Yeşil Sol Parti adayı Ayten Dönmez tutuklandı

H24/ Siyaset

Yeşil Sol Parti'nin Kocaeli milletvekili adayı Ayten Dönmez, "Silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan tutuklandı. Yeşil Sol Parti adayı Ayten Dönmez tutuklandı

Yeşil Sol Parti'nin Kocaeli milletvekili adayı Ayten Dönmez, "Silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan tutuklandı. Yeşil Sol Parti'nin Kocaeli'de 13. sıradan milletvekili adayı olan Ayten Dönmez, İstanbul Üsküdar'da gözaltına alındı.

Dönmez'in, geçmiş dönemde illegal yollarla yurt dışına çıkarak PKK/ KCK örgütünün kırsal alan yapılanmasına katıldığı, siyasi/ideolojik veya silahlı eğitim aldıktan sonra yine illegal yollarla yurt içine geldiği belirlendi.

Şahsa yönelik sorgulamada Dönmez'in, "Silahlı terör örgütüne üye olma" ve "Terörizmin finansmanının önlenmesi hakkında kanuna muhalefet" suçundan kaydı olduğu tespit edildi. Adliyeye sevk edilen Dönmez tutuklandı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hukuk ve İnsan Hakları Komisyonu, Yeşil Sol Parti Kocaeli Milletvekili adayı Ayten Dönmez’in 26 Nisan'da tutuklanmasına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

'ALGI OPERASYONLARI'

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/

Mezopotamya Haber Ajansı'nda yer alan habere göre, açıklamada şu ifadeler yer aldı: “AKP-MHP faşist rejimi kaybedeceğini anladıkça yıllardır uyguladığı ancak her seferinde sonuçsuz kalan kirli algı operasyonlarına başvurmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde onlarca ilde içerisinde avukatlardan sanatçılara, annelerden MYK üyelerimize kadar arkadaşlarımıza dönük yürütülen siyasi kırım operasyonunun bir devamını da 26 Nisan günü Kocaeli Milletvekili Adayımız Ayten Dönmez’i tutuklayarak sürdürmüştür. Çok aceleci oldukları, kaybetmenin paniğiyle hareket ettikleri vekil adayımızı apar topar tutuklamalarından belli olmuştur. Soruşturma dosyasında gizlilik kararı olmasına rağmen gözaltının daha ilk dakikalarından itibaren basına servis ettikleri sahte resimlerle bir algı oluşturmaya çalışmışlardır. Jandarmanın yanlı kriminal sonuçları dayanak gösterilerek sahte deliller üzerinden, seçilmiş özel savcı ve hakimler eliyle vekil adayımız tutuklanmış ve böylece algı operasyonları sürdürülmüştür.”

'BİZİ YOLUMUZDAN ALIKOYAMAYACAK'

Hakkında gizlilik kararı bulunan ve avukatların bile ulaşamadığı bilgilere havuz medyasının nasıl ulaştığının sorulduğu açıklamada, “Bu bilgiler vekil adayımızı hedef gösteren Suç İşleri Bakanınız tarafından mı servis edildi? Bu bilgilerin yargı eliyle değil de siyasi bir kumpas olarak Suç İşleri Bakanınız tarafından organize edildiği çok belli değil mi?

Avukatlarımızın talep ettiği bilirkişi ve HTS kayıt sonuçları bağımsız kurumlarca değerlendirildiğinde hakikat açığa çıkacak ve yayınladığınız sahte resimlerle vekil adayımızın aynı kişiler olmadığı açığa çıkacaktır. Bu durumda Cumhurbaşkanı ve Suç İşleri Bakanı başta olmak üzere tüm sorumlular istifa edecek mi?

Kamuoyunun bilmesini isteriz ki vekil adayımız Ayten Dönmez bu halkın gönlünde vekildir. Hiçbir kumpas davası bu hakikati değiştirmeyecektir. Dört elle sarıldığınız algı operasyonlarınız bizleri yolumuzdan alıkoyamayacak ve büyük kaybedişinizi engelleyemeyecektir” ifadelerine yer verildi.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER