VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 03 September 2023 23:58:31

0 Yorum

Kez Okundu.

Yavaş Tekrar Aday Olacak

Yavaş Aday Oluyor 

Mansur Yavaş yeniden CHP ve İYİ Parti’nin ortak adayı olabilir mi?

Akşener'in Adayı Yavaş Tekrar Aday Oluyor?

2019'da yapılan yerel seçimlerinde CHP ve İYİ Parti'nin oluşturduğu Millet İttifakı'nın ortak adayı olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sürpriz bir çıkışla 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın yıldönümünde, 2024 yerel seçimlerinde bir kez daha belediye başkanlığına aday olmak istediğini açıkladı.

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/

Bu çıkış, başta Ankara ve İstanbul olmak üzere, başarılı belediye başkanlarının bir dönem daha devam etmesi gerektiğini savunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun elini rahatlattı, partide de memnuniyet yarattı. İYİ Parti’de ise seçim işbirliğine kapılar tamamen kapatılmamakla birlikte, 2019’daki koşulların tamamen değiştiği ve bu nedenle de Yavaş’ın kişisel bir açıklama yaptığı ve sözlerinin İYİ Parti’yi bağlamadığı yorumları yapılıyor.

CHP'de, Kemal Kılıçdaroğlu’nun hep Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun bir dönem daha başkanlık görevini sürdürmelerini istediği hatırlatılıyor, Yavaş’ın çıkışının İYİ Parti’yi de tutum almaya zorlayacağı düşünülüyor.

Ayrıca Ankara ve İstanbul’un İYİ Parti'nin desteği olmadan yeniden kazanılamayacağına dikkat çekiliyor.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER