VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 14 November 2023 12:15:36

0 Yorum

Kez Okundu.

Selahattin Eyyubi Gösterime Girdi

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi Ekranı Kitledi

H24/ Kültür Sanat

Şarkın Sultanı Adaletin Sultanı Selahattin Eyyubi Su Günlerde Gündemde olan Kudüs ve İslam aleminin yalnızlığı ve sahipsizligi üzerine gündemde tam zamanlama ile İlk bölümü TRT 1 de yayınlandı.

Duygusal ve gurur duyulan şahsiyetin hayatı ve misyonunu konu alan dizi ve yapım ekibi iyi bir iş. Çıkarmış.

Oyuncular plato ve sahneler  profesyonel ve harikaydı 

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyübi çekim yeri merak edildi

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyübi dizisi Kocaeli'de çekiliyor.Selahaddin Eyyubi dizisi Kocaeli'nin Gebze ilçesinde çekiliyor.

Dizinin çekimleri yaklaşık 60 dönümlük bir arazinin üzerine inşa edilen bir platoda gerçekleştiriliyor.

TRT 1’nin yeni dizisi Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyübi’nin ilk tanıtımı yayımlandı.

Yeni sezon dizileri arasında yer alan Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyübi dizisinin çekim yeri merak ediliyor

Yapımcılığını Akli Film'in üstlendiği, yönetmen koltuğunda Sedat İnci'nin oturduğu, senaryosunu Serdar Özönalan yazdığı “Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyübi” dizisi yakında TRT 1 izleyicisiyle buluştu.

H Medya yazarımız İbrahim Halil ER Dizi için eleştirilerini yazdı 

Selahaddin Eyyubi Dizisi Uydurma Senaryosu İle Şaşırttı

TRT1'de yayınlanan Selahaddin Eyyubi dizisi bekleneni veremedi. Senaryonun tarihi gerçeklere aykırı olması, arabesk bir hikaye ile başlaması, bir Peygamberin doğuşu gibi mistik bir şekle büründürülmesi doğru olmadığı gibi, teknik açıdan da zayıf oldu.

Selahaddin Eyyubi Dizisi Uydurma Senaryosu İle Şaşırttı Haberi Sesli Dinle Facebook Twitter Google+ Whatsapp Akşam TRT1'de yeni yayınlanan Selahaddin Eyyubi dizisini seyredeyim diye oturdum.

Dizinin ancak ilk 10 dakikasını izlebildim ve bu kadar saçmalamalara dayanamayarak bıraktım...

Öncelikle Selehaddin Eyyubi'nin bebekliği ve birileri tarafından öldürülmek istenmesi ile ilgili sahne tamamen yanlış, tarihte böyle bir olay olmamış. Sonra birileri gelip babasından oğlunu istiyor ve evlatlık alıyor... yok böyle bir şey... ayrıca selahaddin eyyubi'nin ailesini çadırda yaşayan bir göçebe aile gibi tasvir etmiş. yok böyle bir şey...

Milliyetçi çevreler Selahaddin'in Kürt olmasını bir türlü kabullenemiyorlar. Eskiden Türk yapıyorlardı, yeni versiyon onu Zenginin evlatlığı haline getirme şeklinde oldu demekki..

Halbuki Zengi öldüğünde Selahaddin Eyyubi onun dul eşiyle evlenecektir ve o kadın onu yetiştiren annelik yapan kişi değildir. Ama tarih atmasıyonun çok olduğu bir alan olduğu için herkes kafasına göre bir şey sallıyor.

Selahaddin Yusuf b. Eyyub b. Şadi'nin babası Eyyub Büyük Selçukluların Tigrit Kalesinin emiriydi. Buraya aşireti ile birlikte gelmiş kendisine bu kale verilmişti. Sonra Selçuklu veziri ile arası Zengileri desteklediği için bozulunca burayı terk edip Zengiler Devletinin hizmetine girdi ve İmaduddin Zengi'nin en güvendiği komutanı oldu. Oğlu da burada yetişti...

Ayrıca Selahaddin Eyyubi'nin doğumundan itibaren onun Kudüs'ü fethedecek komutan olacağı gaybi bilgisi yoktu ve kimsenin de böyle beklentisi yoktu. Ya da Kudüs'ü kurtarmak dönemin her komutanın ve beyinin hayaliydi...

Filimdeki ki gibi bir peygamber muştusu gibi beklenen bir şey değildi. Filim tarihi hakikakatlere uymadığı gibi, çok arabesk olmuş... Klasik Cüneyt Arkın filmi gibi olmuş. Görsel açısından ve tekniden açıdan çok başarısız gördüm...

TRT'ye ve Selahaddin Eyyubu'ye yakışmamış... Böyle bir filim yapacaklarına hiç yapmasalardı daha iyi olurdu. 

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER