VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 21 December 2021 00:05:59

0 Yorum

Kez Okundu.

Sarıkaya Habertürk’ten İstifa Etti

Muharrem Sarıkaya görevinden istifa etti

H24/ Medya /istifa

Ciner Medya Grubu Ankara Temsilcisi Muharrem Sarıkaya görevinden istifa etti.

Habertürk TV’nin Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin'in konuk olduğu canlı yayında Muharrem Sarıkaya, sosyal medyaya yansıyan İHA Gaziantep kameramanı Ahmet Demir'e tokat attığı görüntüleri sonrasında görevini bıraktı.

Sarıkaya, Twitter'dan yaptığı açıklamada "Yaşanan olayla ilgili olarak hiçbir ama, fakat ve mazeret aramıyorum. Bugün itibarıyla Ciner Medya Grubu Ankara Temsilciliği görevinden ayrılmış bulunuyorum" dedi 

Muharrem Sarıkaya görevinden istifa etti Muharrem Sarıkaya görevinden istifa etti 

HABERTURK.COM İstifasının ardından sosyal medyada açıklamalarda bulunan Muharrem Sarıkaya şu ifadeleri kamuoyuyla paylaştı: "Yaşanan olayla ilgili olarak hiçbir ama, fakat ve mazeret aramıyorum; hayatım boyunca da bu olayla ilgili bir tek amaya, fakata ve mazerete sığınmayacağım.

Bu hatayı meslektaşlarıma, onların da aynı duruma düşmemesi için meslek yanlışı olarak örneği olarak anlatacağım. Hataydı, temsil ettiğim kurum açısından da bana yakışmadı...

Kendisinin de açıklamasında olduğu gibi, kameraman Ahmet Demir ve İHA Bölge Müdürü'nden kurumu adına özür diledim. İçimde uhde kaldı, bir saat kadar sonra tekrar telefonla aradım, her ikisinden ve ailelerinden özür dilediğimi ilettim. Dün de arayıp özrümü yineledim.

Ciner Medya Grubu yönetimi ve çalışma arkadaşlarımdan da özür diliyorum. Olaya tepki gösteren tüm kamuoyundan, meslektaşlarımdan ve ailemden, onlara böyle bir olayı yaşattığım için de özür diliyorum.

Bugün itibarıyla Ciner Medya Grubu Ankara Temsilciliği görevinden ayrılmış bulunuyorum. Saygılarımla."

Konu ile ilgili dün Habertürk’ten yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verilmişti: "Habertürk TV’nin Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin'in konuk olduğu canlı yayınında Ankara Temsilcimiz Muharrem Sarıkaya’nın gerçekleştirmiş olduğu kabul edilemez ve izahı olmayan davranışından ötürü İHA Gaziantep kameramanı Ahmet Demir arkadaşımızdan, ailesinden, çalıştığı kurumdan ve tüm kamuoyundan Habertürk olarak içtenlikle özür dileriz." Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de dün bir açıklamada bulunmuş şu ifadeleri kullanmıştı: "Habertürk TV canlı yayını esnasında Muharrem Sarıkaya'nın tepkisi kendisinin de dediği gibi çok yanlıştı. Zaten hemen sonrasında aramızda konuştuk ve ben de düşüncelerimi söyledim. Muharrem Sarıkaya, kendi mesajında da yazdığı gibi sonrasında Ahmet Demir arkadaşımızdan özür diledi."

 

Muharrem Sarıkaya kimdir:

1961 yılının Ocak ayında aslen Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde doğmuştur. Fitnat Sarıkaya ve İbrahim Sarıkaya çiftinin çocuklarıdır.

Mehtap Sarıkaya ile evli ve bu evliliğinden Can Sarıkaya isminde bir oğlu vardır. 1982 yılında Gazi Üniversitesi İİBF işletme Bölümü’nden mezun olmuştur.

1979 senesinde Ankara’da bulunan Barış Gazetesi bünyesinde gazeteciliğe başlamış bir dönem Ekspres Gazetesi’nde çalışmıştır. ÇGD Ödülü’ne layık görülen Muharrem Sarıkaya, İngilizce bilmektedir.

Uzun seneler, Hürriyet Gazetesi’nin Ankara Temsilcisi olarak çalışmış daha sonra, Sabah Gazetesi’ne transfer olmuş ve 5 Nisan 2009 tarihine kadar yine Ankara Temsilcisi olarak görev yapmıştır. Çiğdem Toker‘in 18 Haziran 2009 tarihinde istifa etmesinin ardından Haber Gazetesi, Habertürk TV VE haberturk.com’un Ankara Temsilciliği görevini üstlenmiştir. 2012 yılında bu görevinden ayrılmış, yazar ve yorumcu olarak Habertürk bünyesinde çalışmalarını sürdürmüştür.

Öğretim görevlisi olduğu dönemde Ankara bulunan TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde, Medya ve Uluslararası İlişkiler dersi veren Sarıkaya, 1 Nisan 2020 tarihinde Ciner Medya Ankara Temsilcisi olmuştur. Aynı zamanda Habertürk Ankara Temsilcisi olarak çalışmalarına devam etmiştir.

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER