VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 19 May 2022 17:45:41

0 Yorum

Kez Okundu.

Pudra Şekeri Kullananlar Partimize Gelemezler

Davutoğlu gençlere seslendi:

Partimize pudra şekeri kullananlar asla giremez

Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, 19 Mayıs Gençlik Meclisi programında, partisinin genel merkezinde gençlere seslenirken "Gelecek Partisi gençleri arasında her kökenden, mezhepten kişi vardır. Aralarına hiçbir şekilde çıkar hesabı giremez.

Pudra şekeri kullananlarsa asla giremez" ifadelerini kullandı Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, 19 Mayıs Gençlik Meclisi programında, partisinin genel merkezinde gençler ile bir araya geldi.

Gençlere seslenerek adalet, özgürlük, demokrasi ve eşitlik vurgusu yapan Gelecek Partisi lideri, parti bünyesindeki gençlerin ayrımcılıktan uzak olduklarını vurgulayarak "Aralarına hiçbir şekilde çıkar hesabı giremez. Pudra şekeri kullananlarsa asla giremez" dedi.

PARTİMİZE PUDRA ŞEKERİ KULLANANLAR GİREMEZ'

 Gelecek Partisi gençleri arasında her kökenden, mezhepten kişi vardır. Aralarına hiçbir şekilde çıkar hesabı giremez. Pudra şekeri kullananlarsa asla giremez. Bu toprakların gençlerini terör örgütlerine, mafyalara alet edenler, 90'larda faili meçhul cinayetlere kurban verenlere kötü bir haberim var. Gelecek Partisi gençleri bu tuzaklara düşmeyecek. Yolsuzluklarla gençlerin geleceğini çalanlara da bir haberim var. Biz geleceğiz, yolsuzluklarınıza son vereceğiz.

'İMAR BARONLARINA SAVAŞ AÇTIM, BAŞBAKANLIĞIMA MAL OLDU'

Atatürk Havalimanı'na bakın, en iyi ben biliyorum çünkü savaş açmıştım imar baronlarına. Başbakanlığıma mal oldu. Orayı kırıp dökecekler, orada yeşil olarak sadece para babalarının dolar yeşilleri kalacak. Ama biz buna asla izin vermeyeceğiz. Bakın biz size adaleti vadediyoruz, kimsenin dışlanmadığı bir eşitlik düzeni vadediyoruz, sadece bugünün gençlerinin değil daha doğmamışların imkanlarını tarumar eden yolsuzluğu kaldıracak bir siyasi ahlak vadediyoruz." Davutoğlu'nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle: "19 Mayıs 1919'dan dört gün önce...

15 Mayıs 1919. Yunan askerleri, Türkleri buradan sileceğiz diye yola çıktılar. Şimdi size Hasan Tahsin desem, daha 31 yaşında bir millete canını feda etti. Şimdi 31 yaşında olanları düşünelim. Hayalleriniz var, aile kuracaksınız, daha önünüzde 50 yıl var. O Hasan Tahsin ise dedi ki, "daha bitmedi." Ben de şimdi hepinizde bir Hasan Tahsin görmek istiyorum. Size kurşun sıkın demiyorum ama "bitmeyecek" deyin, "bu hikaye bitmeyecek".

Ben gözlerinizde o ışığı görmek istiyorum, Maliye Bakanı'nın gözünüzdeki ışığı değil. Aynı tarihte Mustafa Kemal Paşa 38 yaşındaydı. Bu başlangıcın hikayesini doğru okumalıyız. Tüm bunlar yaşanırken gençler hep oradaydı.

'İNSAN ONURUNA SAYGI GÖSTEREN BİR DÖNEM İNŞA EDİN'

 Önümüze bakalım ama bu hikayelerimizi bilelim. Hangi tarihle, idealle yürüdüğünüze bakacaksınız. Birinci Dünya Savaşı'nı kaybeden Almanya, enflasyonun felaket seviyeye gelmesiyle mücadele etmiş ama bu azim ve hırsları kullanılarak dünyanın en büyük barbar grubunu, Nazileri desteklediler. Ben de dikkatli olalım diyorum. Gençlerin enerjilerini kötülüğe kullanmak isteyenlere alet olmamalıyız.

Atatürk, ayağının altına serilen düşman bayrağına basmayı reddetmiş, "kaldırın" demiştir. Bugün ise Kürt olsun Alevi olsun birçok gruba düşmanlık ederek oy almaya çalışanlar var. Siz de ideolojik sapmalara girmeden, insan onuruna saygı gösteren bir yeni dönem inşa edin istiyorum. Bu, ötekileştirme üzerine olamaz. KÖTÜ GÖÇ POLİTİKASI VAR AMA ÇÖZÜM IRKÇILIK DEĞİL' Eskiden var olan fakat şu anda olmayan fırsat eşitliğini, biz şimdi gençlere vadediyoruz.

87 milyonluk Türkiye'nin, bir tarağın dişleri gibi yan yana, eşit olması gerektiğini söylüyoruz. Türk'ün, Sünni'nin hakkıyla Kürt'ün Alevi'nin hakkı aynı olacak. Bir Kürt türküsü söylendiğinde "o türkü bizim türkümüzdür" diyebilmeli bir Türk genci. "Biz de bu vatanın evladıyız, ülkemizi böldürmeyiz" diyebilmeli bir Kürt genci.

Bir Alevi'nin hakkı yenmeye kalkıldığında Sünni çıkıp savunacak onu, "Ben böyle ayrımların olduğu bir ülkede yaşamak istemiyorum" diyecek. Evet, kötü bir göç politikası var. Soylu'nun söylemlerini, başka bir parti genel başkanının her gün ortaya çıkıp kışkırtıcı söylemlerde bulunmasını eleştiriyorum. Ama ırkçı dille değil, insan haklarını temel alarak fikrinizi söyleyeceksiniz.

Biz böyle yapıyoruz, kimseyi kimseye ezdirmeyiz. Siz bu ülkenin sizden farklı düşünen vatandaşlarına parmak sallamayın. Hepimizin dedesi bu ülke için savaştı, hepimizin bu ülkedeki hakkı birdir, eşittir.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER