VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 14 March 2023 23:28:19

0 Yorum

Kez Okundu.

Malatya’da Skandal Karar

Malatya'da Skandal Karar

H24 / SİYASET 

Saadet Partisi'nin deprem bölgesindeki aşevi kaldırılıyor

Saadet Partisi'nin Malatya'da depremzedeler için kurduğu aşevi kaldırılıyor. Saadet Partisi söz konusu kararı kınadığını belirterek "Kararı kamuoyunun vicdanına sunuyoruz." dedi. Saadet Partisi'nin deprem bölgesindeki aşevi kaldırılıyor

Saadet Partisi'nin destekleriyle, 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Malatya'da YENİAD Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve Cansuyu Derneği tarafından depremzedelere hizmet için kurulan aşevinin hiçbir gerekçe gösterilmeden 2 saat içinde kaldırılması istendi.

Söz konusu skandal karar, bugün Malatya Vali Yardımcısı Mehmet Öz tarafından yetkililere bildirildi.

“BU KARARI KAMUOYUNUN VİCDANINA SUNUYORUZ”

Günde 10 bin kişiye sıcak yemek ikramı verilen aşevinin kaldırılmasına Saadet Partisi tepki gösterdi. Saadet Partisi tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Malatya’da partimizin destekleriyle kurulan, günlük 10 bin kişilik sıcak yemek ikramı yapılan aşevimiz, Malatya Valiliği tarafından herhangi bir gerekçe olmaksızın 2 saat içinde kaldırılması Malatya İl Başkanımız Mustafa Canbay’a iletilmiştir.

Depremin ilk günlerinden itibaren büyük bir fedakarlık ve gayretle dayanışma içersinde depremzedelere hizmet veren aşevimizin kapatılması kararını kınıyor ve bu kararı kamuoyunun vicdanına sunuyoruz.” denildi.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER