VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 06 April 2021 00:51:43

0 Yorum

Kez Okundu.

Kuryelerin İsyanı

Kuryelerin İsyanı

H24/kuryeler/Adana

Adana'da tepki çeken yazı kuryeleri ayağa kaldırdı Adana'da bir sitenin girişine asılan 'köpekler ve kuryeler' giremez yazısı büyük tepki topladı. Kuryelerin tepkisi üzerine yazı, 'bu apartmanda köpek beslemek yasaktır' şeklinde değiştirildi. 

 

Tüm dünyayı etkisi altına alana yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemisi nedeniyle eski alışkanlıklar artık yapılamıyor. Yemek yemek için eve sipariş veriliyor, ihtiyaçlara kuryeler sayesinde ulaşılıyor.

Pandemi döneminde restoran ve kafelerden paket siparişler ise her geçen gün artıyor. Geçtiğimiz günlerde Adana'nın Çukurova ilçesi Huzurevleri Mahallesi’ndeki bir siteye sipariş götüren Adana Motosikletli Kuryeler Derneği Başkanı Yalçın Parmak kapı girişinde kuryeleri aşağılayan bir yazıyla karşılaştı.

Kapıya asılan yazıda 'kuryeler ve köpekler giremez' ifadelerine yer verilmişti. Yalçın Parmak gördüğü yazının ardından iddiaya göre apartman yöneticiyle karşılaştı ve yönetici tarafından hakarete uğradı. Yazının fotoğraflarını çekerek sosyal medyada paylaşan kurye Parmak diğer kuryeden de destek gördü. Birçok kuryenin tepki göstermesinin ardından asılan yazı 'bu apartmanda köpek beslemek yasaktır' olarak değiştirildi.

'BİZİM İÇİN AŞAĞILAYICI'

Yalçın Parmak yaptığı açıklamada, “Apartmana sipariş getirmiştim ve dönüşte apartman yöneticisiyle karşılaştım. Bana ‘Çabuk çık, fazla oyalanma, asansör kullanma’ gibi hakaretlerde bulundu. Aşağılayıcı sözler sarf etti. Bende kendilerini uyardım resmi bir çalışanım, derneğimiz var dedim. Bize böyle davranmayın diye uyardım. Biz buraya siparişe geliyoruz, işimizi yapıyoruz.

Böyle aşağılayıcı sözler hiç yakışmıyor, bir de bu girişteki yazıyı kaldırın, çok kötü olmuş dedim. ’Kuryeler ve köpekler giremez’ diye yazılmıştı çünkü. Köpekler ve kuryeleri aynı kategoride kullanmak bizim için aşağılayıcı oluyor” ifadelerine yer verdi.

'İLK DEFA KARŞILAŞTIK'

 Diğer kuryelerin de apartmana geldiklerinde tepki gördüğünü ileri süren Parmak, “Daha önce de bu apartmana gelen kurye arkadaşlarımıza ‘Siz hırsız mısınız bu apartmana geliyorsunuz, sizlerde virüs var’ gibi ithamlarda bulunulmuş. Müşteri sipariş veriyor biz buraya geliyoruz. Amacımız bu. Başka bir amacımız yok. Yıllardır bu işin içerisindeyiz. İlk defa böyle bir şeyle karşılaştık ve çok da şaşırdık” dedi.

'YAZI ÇOK ZORUMUZA GİTTİ'

Yazının onurlarını kırdığını da aktaran Yalçın Parmak, “Bizim uyarılarımız sonrası yazıyı değiştirdiler. Ben ilk uyardığımda ‘Siz karışamazsınız, biz bu yazıyı uzun zamandır asıyoruz. Zaten kuryelerin girmesine izin vermiyoruz. Yazıyı kaldırmayacağız, istediğiniz yere şikayet edebilirsiniz. Hiç sorun değil’ dediler. Ben de sizi şikayet edeceğim deyince o gün yazıyı kaldırmışlar. Yazı çok zorumuza gitti. Kuryeler ve köpekler apartmana giremez diye bir tabir olamaz.

Sadece ben değil herkesin zoruna gitti. Çok üzüldük, çok kırıldık. Yani bizim mesleğimiz bu, başka mesleğimiz yok. Kuryelik yapmak ayıp değil. Bu mesleği severek yapıyoruz. Pandemi sürecinde 200’e yakın kuryemizi kaybettik, ona rağmen bırakmıyoruz.

Bizim çok bir beklentimiz yok, amacımız sadece anlayış ve özveri” dedi. Apartmanda oturanlar ise herhangi bir açıklama yapmadı.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
https://www.facebook.com/rhvmimarlik/videos/557660301802778
Yazar Bilgisi

H24 Haber H24 Haber infokariha.net Tüm Yazıları

BENZER HABERLER