VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 15 November 2023 21:16:11

0 Yorum

Kez Okundu.

Kurbağa Haşlaması

Kurbağa haşlaması

H24/ Makale / Talip AKSOY 

Hadım edilmek yada dize getirilmek üzere yapılan fiiliyatlar malesef günümüz insanına yapılan operasyonlardır.

Demir Tavında Dövülür Atasözümüz de anlatıldığı gibi Isınan madde olan demir şekillenmesi için Belli bir ısıya geldikten sonra Çekiçle dövüldüğü vakit işlem tamamlanır

Ziyaret ettiğim bir dostumun kurbağa misalinden dolayı gündemler ve yaşanan süreçleri özetlediğimden  konuyu seçtim.

Kurbağayı Sudan çıkarsanız normal halinde durur ama kaynar suya koyarsaniz zıplar ve kaçmaya çalışır.

Anekdotun temel dayanağı olan iddia, kurbağanın kaynayan suya atıldığında dışarı zıplayacağı; fakat soğuk suya konulup yavaşça ısıtıldığında neler olduğunu fark edemeyip yavaşça kaynayarak öleceğidir.

Bu anekdot, genellikle insanların yavaşça gerçekleşen değişikliklere nasıl tepkisiz kaldığını göstermek için mecazi anlamda kullanılır.

Günümüz biyologlarına göre bu dayanak aslında doğru değildir, zira suya batmış ve yavaşça ısıtılmış olan bir kurbağa, dışarı sıçrayacaktı.

Biz Müslüman ve toplumları fıtri olarak. Verilecek tepkileri engellemek için hareketler ve medtidlarla birlikte .aalesef ekarte ediyorlar. İstedikleri kıvamda tutuyorlar.

Pandemi denildi, insanalr bir şekilde adapte edildi ve keskin kurallarla pisikokojiler alt üst edildi kimi insanalr siyonizt dünya çetesinin isteği doğrultusunda öldü öldürüldü.

Daha sonra herkes covid’e alıştırılakak artık reaksiyon oluşturdu Dünyada moda gibi ilgi gösterilen tarzlar ve tektipci insan şeklini oluşturanlar maalesef hem insanlığı köle gibi  şekilde oluşturdular

Siyaset ve dünyadaki gelişmeler keza her konuşan ve tepki vermek isteyenlerin zaafları ni istek ve açıklarını yakalayarak şantaj ve doblajla filmler yaparak kendi senetyolarinda figüran yaptılar.

En yüksek sesle konuşan itiraz edenler kurbaga gibi ayar çekilerek kazanda yavaş yavaş işi verilerek istedikleri kıvamda pisiriyorlar

1. Dininden uzaklastirildik Din binyillardir var einsan için hayat ve yaşam felsefesini olustruruken sonunda din karşıtı curuhlar dinden uzak bir nesil ve maneviyattan uzak bir toplum haline getirmek için önceleri savaş son tahlilde ise sanat sinema moda sosyal medya üzerinden saldırılar yaparak amaçları a ulaşmışlardır.

Mevcut hükümet ve Din adamı Dinci Stk ların yanlıs ve taraflı faaliyetleri sonucu hem kendilerine ailelerine ve Topumun islamdan uzaklaşmasına sebep oldular

2. Kulturunden Uzaklastirildik kültür ve medeniyetten onların istediği perspektiften değilde kendi istedikleri gibi olabilmesi için hedeflerindeki insanlığa modern çağdaş gibi ilerici kavramlarla birlikte mana yukliyecek kendi emperyalist sömürücü bakışlarıyla kültürleri i empoze ettiler. Kültürlerini şirin göstererek yeni nesild3 itibarlı yaptılar

3. Ailesinden Uzaklastirildik aile en kutsal ve olmazsa olmaz bir duygu ve huzur kaynağıdır . Aidiyet ve kutsallığı birliği kardeşliği on gorurken şimdi köpük aileler, kardeslikten uzak sevgisiz bir toplum, boşanmalar. Şiddet sadakatsizlik aldatma ve bir çok olaylar aileyi paramparça yapmıştır. Kimi sebepler ekonomik kimi global kimi de kasıtlı bir toplum mühendisliği olarak yapılıyor.

4. Vatanından Uzaklastirildik vatan ve memeleket sevgisi imandandır kutsidir. Bu sevgi emperyalist ve siyonların  planlaması sonucu gençler askerlikten milli meselelerden artık uzak görüşte haraket ediyorlar.

bedelli askerlik gibi aylık yahut altı aylık süreci tammalıyarak önlerindeki bu engeli de kaldırıyorlar.

Çoğu Genç ise avrupaya yerleşerek iyi hayat yaşama umuduyla vatansız yaşıyorlar

5. Gastronomisinden Uzaklastirildik 6. İnsanliginizdan Uzaklastirildik.

Saray ve Şark usulü Ege usulü Zeytinyağlı, Et, Tahıl, Börek, yerine Mc Donals Burger kıng Japon ve çin mutfağı diyerek Özenti gösterilen ç,n tuzu ve farklı GDO’lu  katkı maddelei ile bağımlılık yaptırarak insanlar özendirildi

Kahvaltı  yemek kültürü Anadoluya ait güzel bir lezzet iken Batıya merklı Süt oğlanı çocuklar ve Levleri botokslu yapmacık kızlar ancak hamburgerle duyarlar

Gençler kadınlar Çay Türk Kahvesi yerine StarBoxlara ellerinde kahve alarak güya entel dantelcilik yapaduruyorlar

 

7. Dilimizden Uzaklastirildik.

Diller kültürleri tabbi oldukları meşreflerinin renkleri olarak Allahın bir hediyesidir kullarına. Renkler ve dillerin çeşitliği güzeldir. Güzel Türkçr diyr grnçlrt Amerşkan tarzı Sosyetik Lgbt li dil konuşur hale geldiler.

Kürtler dillerinden uzaklaştırılarak bilinç ve haafıza kaybına uğratıldı. Türkler Osmanlıcadan koparılarak  Ulusalcı Kemalist varlıkla mutlu oldular. Araplar ve Afrika halkı ise sömürülerek ve Köle edilerek kimi yerde ingiliz kimi yerde fransız kimi yerde İtalya ya adapte edildiler.

 

8. Uysal tepkisiz sekuler varlıklar olarak küresel ve yönetimsel olarak itiat ettik maalesef. Haslanan kurbağa misali artık uyuşuk müsait şuursuz ve fütursuzca genetikleri bozulmuş milletler topluluklar haline getirildiği zamanı yaşıyoruz.

Yukarıda bahsettiğimiz Kurbağa misalinde ki gibi bizlerde toplumsal travmalar geçiriyoruz. Bu travmalardan kurtulmak için neler yapıyoruz ona bkılmalı, geleceğimiz gençler için neler yapılmalı bu manada öze  genetiğimize dönmekten başka çare yoktur vesselam

 

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER