VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 07 October 2021 19:26:47

0 Yorum

Kez Okundu.

İran, Aliyev’e Azerbaycan’daki İsrail varlığını hatırlattı: Siyonist rejime tahammülümüz yok

İran, Aliyev’e Azerbaycan’daki İsrail varlığını hatırlattı:

H24/Ortadoğu

Siyonist rejime tahammülümüz yok

İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in ülkesiyle ilgili açıklamalarını "şaşırtıcı ve esef verici" olarak nitelendirdi.

İran, Aliyev’e Azerbaycan’daki İsrail varlığını hatırlattı: Siyonist rejime tahammülümüz yokmask Büyütmek için resme tıklayın İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in ülkesiyle ilgili açıklamalarını "şaşırtıcı ve esef verici" olarak nitelendirdi.

Azerbaycan'ın yeni Tahran Büyükelçisi Ali Alizade, Abdullahiyan'a güven mektubunun bir kopyasını sundu. Abdullahiyan, görüşmede Aliyev'in İran ile ilgili açıklamalarına tepki gösterdi. Aliyev’in İran-Azerbaycan sınırındaki tatbikatlara ilişkin açıklamalarını “şaşırtıcı ve esef verici” olarak yorumlayan Abdullahiyan, "Ülkelerin kendi sınırları dahilinde yaptıkları askeri tatbikatlar milli egemenlik hakları çerçevesindedir." ifadelerini kullandı.

"SİYONİST REJİME TAHAMMÜL ETMEYECEĞİZ"

Abdullahiyan, şunları söyledi: “Siyonist rejimin sınırlarımızın yanındaki varlığına ve bu rejimin ulusal güvenliğimize karşı faaliyet yürütmesine tahammül etmeyeceğiz. Bununla ilgili gereken her türlü adımı atacağız." İran, daha önce yaptığı açıklamalarda Aliyev’e İsrail ile ilişkilerini kesmesi çağrısı yapmıştı.

Azerbaycan ile ilişkilerinden yararlanan Siyonist İsrail, sınırdan İran’a birçok casusunu sokmayı başararak İran içinde suikastlere imza atmıştı.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER