VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 08 May 2023 00:14:45

0 Yorum

Kez Okundu.

İmamoğlu’nun Mitingine Provakasyon

İmamoğlu’nun Mitingine Provakasyon

H24/ Siyaset 

İBB Başkanı, grubun 'azmettirildiğini' söyledi İmamoğlu yağan cisimlerden şemsiye ile korunmaya çalışıldı

 İmamoğlu yağan cisimlerden şemsiye ile korunmaya çalışıldı 7 Mayıs 2023 Güncelleme 15 dakika önce İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Erzurum’da yaptığı mitingde, otobüs üzerinde konuştuğu sırada bir grubun taşlı saldırısına uğradı. Ekrem İmamoğlu yağan cisimler nedeniyle yanındakiler tarafından otobüsün içine alındı.

Miting yarıda kesildi. İmamoğlu Erzurum'daki saldırının 'tertipli' bir olay olduğunu iddia etti. Erzurum dönüşü İstanbul'da Sabiha Gökçen Havalimanında konuşan Ekrem İmamoğlu, kendisine saldıran grubun "azmettirildiğini" söyledi. Ekrem İmamoğlu havalimanında, Erzurum emniyet müdürünü hedef aldı ve bazı sorular yöneltti.

Polise, müdahale ile ilgili bir talimat verilip verilmediğini, kaç kişinin gözaltına alındığı gibi bir dizi soru gündeme getirdi. Öte yandan, İmamoğlu'na bilgi ileten Erzurum Valisi Okay Memiş, taşlı saldırıda yedi kişinin hafif yaralandığını aktardı. İmamoğlu'nun havalimanında başından yaralı bir kişiyle konuşurken görüntüsü de paylaşıldı.

Miting alanında yaralanan bir kişi Soylu, İmamoğlu'nu suçladı Kentte karışıklığın devam ettiğine yönelik haberler var. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul'da bir kampanya konuşmasında, Erzurum'da binlerce kişinin sokaklarda olduğunu söyledi. Saldırı ile ilgili Habertürk yayınında soruyu yanıtlayan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da “Polisin olaya müdahale etmediği doğru değil.” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise Twitter hesabından

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/

"Erzurum halkına provokatör diyen Ekrem İmamoğlu’nun kendisi provokatördür" paylaşımı yaptı.

Soylu, İmamoğlu'nun provokasyonu hazırlayan kişi olduğunu iddia etti. Sabiha Gökçen Havalimanı'nda bu iddiaya yanıt veren İmamoğlu, Soylu, "yalancılıkla" suçladı ve "utanmaz adam, iftiracı" ifadelerini kullandı. Erzurum Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, olayları başlatanın İmamoğlu ve kafilesi olduğunu öne sürdü, suç duyurusunda bulunacağını söyledi.

Sekmen taş atanların da İmamoğlu taraftarları olduğunu iddia etti ve mitingin izinsiz olduğu iddiasını tekrarladı.

Erzurum Valisi Okay Memiş de, İmamoğlu'nun mitingindeki saldırıya ilişkin olarak "Bugün Havuzbaşı Kent Meydanı, resmi olarak ilan edilmiş miting alanı değildi.

Eğer resmi alan olarak ilan edilen bir miting alanı olmuş olsaydı, birçok daha fazla güvenlik tedbiri alıp bunu sağlayabilirdik." dedi.

Vali Memiş, Valilik'te düzenlediği basın toplantısında, İmamoğlu'nun kente ziyaretinin bir "miting" olarak değil, "esnaf ziyareti" olarak programlandığını savundu.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER