VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 04 June 2021 18:50:39

0 Yorum

Kez Okundu.

Erdoğan, Zonguldak’tan duyurdu:

Erdoğan, Zonguldak'tan duyurdu: Sanatçılara destek paketi yolda

Erdoğan, Zonguldak’tan duyurdu: Sanatçılara destek paketi yolda

 

Zonguldak'taki Kocayusuf maske fabrikası açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sanat emekçilerimize de sahip çıkıyoruz" diyerek, 31 bin sanatçıya 250 milyon liraya kadar destek verileceğini ve tiyatro sektörüne de 25 milyon tutarında turne desteği verileceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zonguldak'taki Kocayusuf maske fabrikası açılışında konuştu. Fabrikanın yıllık 45 milyon maske, 240 bin tam ve yarım yüz gaz maskesi üreteceğini söyleyen Erdoğan, "Türk sanayicisi ekonomimizin tökezlemesini umanlara inat üretmeye devam ediyor" dedi.

"ÜRETİM KAPASİTESİ GÜÇLENİYOR"

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"Önce yatırım, istihdam, üretim, ihracat diyorum. Şimdi MFA bunların dördünü de yapıyor. Yatırımsa yatırım, istihdamsa istihdam yapıyor. Daha da yayılmacı bir ihracat anlayışıyla geliştireceğiz. Türkiye’nin üretim kapasitesi yerli ve uluslararası yatırımlarla hamdolsun güçleniyor.

 

Koronavirüs salgını tüm dünyayla birlikte ülkemize de olumsuz etkiliyor. Özellikle turizm, yeme içme ve hizmetler sektöründe kısıtlamalardan kapsamlı insanlarımız zorluklar yaşadı. 84 milyonun derdine derman olmayı kendimize görev bildik.

"ESNAF VE YATIRIMCILARA 661 MİLYAR LİRA DESTEK VERDİK"

Şimdiye kadar esnafımıza ve yatırımcılarımıza 661 milyar lira destek verdik.

Salgının en yoğun yaşandığı dünyada şartlarına adeta durma noktasına geldiği noktada bile Türk ekonomisi kontak kapatmadı. G-20 ülkeleri arasında Türkiye, Çin'in ardından en yüksek büyümeyi kaydeden ülke oldu. G-20'de sanayi üretimi en çok artan ülkeler arasında yer aldık.

 

"BİZ BİRİNCİ SINIF SAĞLIK HİZMETİNİ ÜCRETSİZ SUNDUK"

Dünyanın en gelişmiş ülkelerinin dahi maske savaşına tutuştuğu, solunum cihazı kıtlığının çekildiği, yaşlı bakım evlerinin adeta morga dönüştüğü bir dönemde biz birinci sınıf sağlık hizmetini ücretsiz sunduk.

Yerli-yabancı ayrımına gitmeden, kimseyi ayırmadan, ötekileştirmeden Türk ekonomisine güvenen herkese biz de sahip çıkıyoruz. Ülkemizin üretim üsleri olan organize sanayi bölgelerinde de pozitif gelişmeler kaydediyoruz.

Ülkemizin üretim üsleri olan organize sanayi bölgelerinde de pozitif gelişmeler kaydediyoruz. OSB'lerde istihdamımız 2 milyonu geçti.

 

SANATÇILARA DESTEK PAKETİ YOLDA

Sanayicimize tüm destekleri verirken esnafımızı, çiftçimizi, sanatçımızı da ihmal etmiyoruz.

Sanat emekçilerimize de sahip çıkıyoruz. 31 bin sanatçıya 250 milyon liraya kadar destek vereceğiz. Tiyatro sektörümüze de 25 milyon tutarında turne desteği sağlayacağız."

 

 

 

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER