VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 26 October 2023 14:10:46

0 Yorum

Kez Okundu.

Deva’lı Başkanlar Kılıçdaroğlu ile Görüştü

Deva'lı Başkanlar Kılıçdaroğlu ile Görüştü

H24/ siyaset 

 Kılıçdaroğlu'nun DEVA Partili başkanlarla gizlice görüşmesine Babacan'dan Açıklama 

DEVA Partili ilçe başkanlarıyla görüştü, yarın CHP’ye katılacaklar’

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun DEVA Partili başkanlarla yaptığı gizli görüşmeye ilişkin “İlk önce dedik bu haber doğru değildir, doğruysa dedik üzüldük” dedi.

Demokrasi ve Atılım Partisi'nin (DEVA Partisi) Esenyurt Kurucu İlçe Başkanı Halis Kahriman ile Zeytinburnu, Sancaktepe, Bahçelievler, Esenler, Sultanbeyli, Fatih kurucu ilçe başkanları ve yönetim kurulu üyeleriyle Sultangazi, Küçükçekmece, Bağcılar, Beylikdüzü ve Silivri ilçe başkanları ve yönetim kurulu üyeleri partiden istifa etti.

İstifa eden ilçe başkanlarının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile gizli bir görüşme yaptığı basına yansıdı.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında bu konuda gazetecilerin sorduğu soruya yanıt verdi.

“Doğruysa dedik üzüldük” Babacan şu ifadeleri kullandı:

“Kendi ilçe başkanlarımız açısından değerlendirdiğimizde partimize emek vermiş hiçbir arkadaşımızın partimizden ayrılmasına rıza göstermeyiz, üzülürüz.

Ama siyasi partilerde seçim dönemlerinde bu tür gelişmeler yaşanıyor. Kongre dönemlerinde de siyasi partilerde bu tür gelişmeler yaşanabiliyor. Konudan benim haberdar olup olmama meselesine geldiğimizde ilçe başkanlarının bir süredir ayrılma hazırlığı içinde olduğunu biliyorduk.

Ancak İstanbul’da Kılıçdaroğlu’yla ve başka CHP’li yetkililerle ilçe başkanlarımızın bir araya geleceği ile ilgili bir bilgimiz yoktu. İlk önce dedik bu haber doğru değildir, doğruysa dedik üzüldük.

Bu konuyla ilgili muhatapları belli, CHP ile ilgili perspektifi benim değil de konunun doğrudan muhataplarının vermesinin daha uygun olacağını düşünüyorum.”

 

 

İstanbul'da DEVA Partili 13 ilçe başkanı partilerinden istifa etti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İstanbul’da bazı DEVA Partili ilçe başkanlarıyla yaptığı görüşme ortaya çıkmış, DEVA’dan ilk tepki parti sözcüsü İdris Şahin’den “Yazık. Yakışmadı Kemal Bey” sözleriyle gelmişti. Gizli görüşme ortalığı karıştırmıştı!

İstanbul'da DEVA Partisi'nin 13 ilçe başkanı istifa etti

 İstanbul'da DEVA Partili 13 ilçe başkanı partilerinden istifa etti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İstanbul’da bazı DEVA Partili ilçe başkanlarıyla yaptığı görüşme ortaya çıkmış, DEVA’dan ilk tepki parti sözcüsü İdris Şahin’den “Yazık. Yakışmadı Kemal Bey” sözleriyle gelmişti.

DEVA Partisi'nin Esenyurt Kurucu İlçe Başkanı Halis Kahriman ile 12 ilçe başkanı daha Büyükçekmece’deki bir otelde düzenlenen basın toplantısıyla bugün partiden ayrıldığını duyurdu. Yönetim kurulu üyeleriyle birlikte toplam istifa sayısı 500 oldu. Kahriman, " Kasım 18'de toplu istifa olacak. 20 bin kişi ile birlikte yeni bir partiye katılacağız. Görüşmeler devam ediyor.

CHP ile görüştük. AK Parti ile görüştük. Henüz kararımızı netleştirmedik" dedi. İstifa eden Zeytinburnu Kurucu İlçe Başkanı Ahmet Bilgiç,

Sancaktepe Kurucu İlçe Başkanı Mutalip Geçer, Bahçelievler Kurucu İlçe Başkanı Tarık Özaydın,

Esenler Kurucu İlçe Başkanı Ahmet Yöney, Sultanbeyli Kurucu İlçe Başkanı Orhan Aktaş,

Fatih Kurucu İlçe Başkanı Celalettin Bulunmaz, Sultangazi İlçe Başkanı Tarkan Yolat,

Küçükçekmece İlçe Başkanı Eda Ateş Adıyeke, Bağcılar İlçe Başkanı Erkan Şanlı, Esenyurt İlçe Başkanı Mehmet İnan,

Beylikdüzü İlçe Başkanı Önder Karaburun, Silivri İlçe Başkanı Fatih Demir ve ilçelerin yönetim kurulu üyeleri de toplantıya katıldı.

'DEVA Partisi dernek haline geldi' Toplantıda konuşan Kahriman, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ile partinin üst yönetim kuruluna güvenlerinin kalmadığını belirterek şunları söyledi: “Partiyi sürekli küçülttüler.

Maalesef partiyi bu hâle getirdiler. Türkiye’de siyasi parti kuruyorsan, kendine ve ekibine güveniyorsan kendi logonla seçime gireceksin. Eğer bu yüreğiniz yoksa, topluma güven vermiyorsanız, seçmene güven vermiyorsanız başarılı olamazsınız.

Kusura bakmayın. Nitekim gelinen noktada DEVA Partisi artık bir parti olarak değil, bir dernek hâline geldi. Ben ve arkadaşlarım bundan sonraki süreçte inşallah ülkemizin, çocuklarımızın geleceği, hukukun üstünlüğü, demokrasi, adalet, özgürlük için mücadele edeceğiz. Asla pes etmeyeceğiz. Allah’ın izniyle en kısa süre içerisinde ben ve arkadaşlarım inşallah Türkiye’de bu ekip tarih yazacaktır. Bakınız, hep beraber buna şahit olacağız.

Bu gördüğünüz ordu ve teşkilattaki arkadaşlarımızla beraber 5 yıl sonra bu kadrolar Allah’ın izniyle ve inayetiyle Türkiye’yi yönetecektir. Ben arkadaşlarıma güveniyorum. Aynı zamanda bize gönül vermiş mahalle başkanlarımıza, bütün yönetim kurulu arkadaşlarımıza güveniyoruz.

Ben tekrar hepinize çok teşekkür ediyorum. Önümüzdeki 15 gün içerisinde bu bölgede 20 bin kişilik bir toplantıyla safımızı belirleyeceğiz.”

Kahriman’ın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile geçen günlerde İstanbul’da bir araya geldiği ortaya çıkmıştı.

DEVA Partisi Sözcüsü İdris Şahin de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla “Yazık. Yakışmadı Kemal Bey” ifadeleriyle görüşmeye tepki göstermişti.

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER