VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 05 November 2023 01:53:01

0 Yorum

Kez Okundu.

Chp’de Kurultay’da Son Durum

Chp'de Kurultay'da Son Durum

H24 / Siyaset

Kılıçdaroğlu adaylıktan çekildi iddiası!

CHP'nin 38 Olağan Kongresi'nde Özgür Özel 682, Kemal Kılıçdaroğlu 664 delegenin oyunu aldı. Salt çoğunluk olmaması nedeniyle seçim ikinci tura kaldı. Oy verme işlemleri devam ederken Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylıktan çekildiği iddia edildi. Kılıçdaroğlu adaylıktan çekildi iddiası

CHP'nin genel başkanlık seçimi salt çoğunluk sağlanamadığı için ikinci tura kaldı. 1366 delegesi bulunan CHP'de oy sayımı sonucu Özgür Özel 682 oy, Kemal Kılıçdaroğlu 664 oy aldı. Salt çoğunluk sağlanamadığı için ikinci tur seçimleri yapılacak.

2. TUR SEÇİMLERİNDE DE SALT ÇOĞUNLUK SAĞLANAMAZSA 3. TUR YAPILACAK

İkinci tur seçimlerinde de salt çoğunluk sağlanamaması durumunda seçimlerde en fazla oyu alanın kazanacağı 3. tur yapılacak. İkinci tur oylama 23.45'te başlayacak.

KILIÇDAROĞLU ÇEKİLDİ İDDİASI

İkinci tur oy kullanma işlemi saat başladı ve 02.30'da bitmesi planlanıyor. Alınan kulis bilgisine göre ikinci tur oylama işlemleri devam ederken kurmayları ile toplantı yapan Kılıçdaroğlu seçimden çekildi.

KILIÇDAROĞLU DESTEKÇİLERİ SALONU TERK ETTİ

Kemal Kılıçdaroğlu'na oy veren delegelerin salonu terk ettiği görüldü.

ÖZEL VE KILIÇDAROĞLU OYLARINI KULLANDI

Genel başkan adayları Özgür Özel ve Kemal Kılıçdaroğlu oylarını kullandı. Kılıçdaroğlu 1 numaralı sandıkta, Özel ise 3 numaralı sandıkta oy verdi.

ERDOĞAN TEBRİK ETTİ

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da CHP Kurultayı'na bir tebrik mesajı gönderdiği Divan Başkanlığı tarafından açıklandı. Bu arada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP 38. Olağan Kurultayı'nı ziyaret eden Sosyalist Enternasyonal Genel Sekreteri Benedicta Lasi ile bir araya geldi.

Kılıçdaroğlu ayrıca Bulgaristan Hak ve Özgürlükler Hareketi Genel Başkan Yardımcısı Ahmed Ahmedov ve Trakya Temsilcisi Güner Çetin ile de görüştü. CHP'nin eski genel başkanlarından Murat Karayalçın ile Hikmet Çetin de kurultayı takip etti.

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER