VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 24 May 2021 23:58:04

0 Yorum

Kez Okundu.

Bebeğim

Bebegim,

Koca adam oldun artık ve “Bismillah” diyerek aile kurmak için gereken adımları attın. Bizlerde aile büyüklerin olarak attığın bu kutsal adımda her daim yanında, arkada, önünde yol gösteren olarak elimizden gelenleri yapmaya gayret ettik.

Dünyaca yaşadığımız pandemi sürecinden dolayı bazı şeyler istediğimiz gibi olmadı, ama biz olanlarla mutlu olmasını bildik Elhamdulillah. Bazı kısıtlamalar yaşadık ama hep tevekkül ettik. Bu süreçde bizi düşündüren konular, almamız gereken kararlar oldu. Bazen zorlandık, bazen sevindik, bazen endişelendik, bazen korktuk. Bir yıl gibi süre içinde her duyguyu en zirve noktasında yaşadık. Ve şimdi artık kendi yuvana cennet anahtarın sevgili eşinle uçmak için kanat çırpmaya başladın. Yolun, yolunuz açık olsun annem...

Rabbime hamd ediyorum ki; bize anneliği seni emanet ederek taddırdı. Umarım sana “annelik” yapabilmişimdir. Çünki “annelik” sadece doğurmakla olmuyor.

Annelik: evladının dünya ve ahiret saadeti için çalışıp çabalayandır. Annelik: evladının ahlak, edep üzerine yetişmesi için emek verendir.

Annelik: evladının her düştüğünde onu elinden tutup kadıran değil de, ayağa kalması için kendi gücünü kullanmasını öğretendir.

Annelik: kendi hırsları doğrultusunda değilde, evladının kendi çizdiği yolda yürürken onun yanında olduğunu hissettirendir. Annelik: etrafına merhametli olarak, evladına merhamet duygusunu aşılayandır.

Annelik: “El ne der?” diye değil de “Allah ne der?” mücadelesini veren azimdir.

Annelik: yaşadığı her olayda adaletli olarak, evladına adeletli olmayı öğretendir.

Annelik: evladına bir şeyler öğretebilmek için çaba harcamaktır.

Annelik: hiçbir beklentisi olmadan, evladını koşulsuz sevendir. Annelik: evladının aldığı kararlara saygı gösterendir.

Annelik: evladına değerli olduğunu hissettirerek değer verendir. Annelik: Hoşuna gitmeyen bir durum olduğunda “anneliğini” kullanarak “hakkımı helal etmem” , “sütümü helal etmem” demek hiç değildir....

Canım yavrularım, hayatın zorlukları karşısında birbirinize sımsıkı sarılarak yürüyeceğiniz, her an birbirinizi daha çok sevmeye, saymaya devam edeceğiniz, birbirinizin cennet anahtarı olacağınız evliliğiniz olsun. (Böylelikle bu sayıdaki ilk konumu mutlu bir haberle siz değerli okurlarımızla paylaşmış bulunuyorum. Evet değerli okurlarımız, evladımız Buhari nasip olursa 22 mayıs 2021 tarihinde yuvamızdan, kendi yuvasına doğru uçuşunu gerçekleştirecek.)

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER