VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 06 September 2023 22:58:31

0 Yorum

Kez Okundu.

AKP’NİN Soylu Planı

AKP'Nin Soylu Planı

H24 / Siyaset

AKP’nin yerel seçim planı deşifre oldu! Süleyman Soylu çıktı

AKP yerel seçim planını özellikle İstanbul ve Ankara odaklı yaparken parti içinde de adaylık savaşı başladı. AKP'de İBB ve ABB için ismi geçenler arasında Süleyman Soylu'da çıktı ancak Ankara'dan kötü haber geldi.

AKP’nin yerel seçim planı deşifre oldu! Süleyman Soylu çıktı, kötü haber geldi

 AK Parti’de de 2024 yerel seçimlerine yönelik hazırlıklar sürüyor. Gazeteci yazar İsmail Saymaz da katıldığı Sözcü TV canlı yayınında AK Parti’nin yerel seçim planına dair edindiği bilgileri ve öngörülerini paylaştı. AK Parti geçtiğimiz yerel seçimde kaybettiği İstanbul ve Ankara büyükşehir belediyeleri almak için planlar yaparken olası AK Parti adayları da kulislerde konuşuluyor.

AK Parti içerisindeki isimlerinde özellikle İBB ve ABB adaylığı için parti içinde çalışmalar yaptığı konuşuluyor. AK Parti’de İBB adaylığı için ismi geçenlerin yanı sıra Ankara’da da İçişleri Eski Bakanı Süleyman Soylu’nun da isminin geçtiği konuşuluyor.

ANKARA'DA SÜLEYMAN SOYLU DETAYI

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/

İsmail Saymaz, AK Parti’nin Ankara adaylığı için zaman zaman Süleyman Soylu’nun da adının geçtiğini ancak uzak ihtimal olduğunu belirtti. Saymaz, Ankara’da AK Parti’nin daha çaresiz olduğunu savunarak, “Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok. Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan’ın ismi zikrediliyor. Bakan formülü devreye girebilir. Zaman zaman Süleyman Soylu mu değil mi diye bir tartışması var ama o da uzak ihtimal gibi görünüyor.” dedi.

İsmail Saymaz’ın açıklamaları şöyle: HDP’de hala iki eğilim var. Birincisi metropollerde CHP’nin adaylarına destek verelim. Diğeri hayır biz yolumuzu ayıralım CHP ile ittifak bizi hayal kırıklığına uğrattı. Hele hele CHP'nin bizden oyu alıp gidip Ümit Özdağ ile protokol yapması bizim açımızdan şok edici bir durum. Diğer HDP’liler var…

Eğer HDP aday çıkarırsa CHP açısından ve CHP’nin 2019'da aldığı belediyeler açısından kritik bir eşeğe gelinmiş demektir. Burada sadece mevcut başkanlarının karizmaları işlemeye başlar. Bu iki belediye başkanının karizması çok yüksek yani yetmeyebilir bu doğru yani bu karizmalar yetmeyebilir çünkü karşıda tek bir blok olacak.

Bugün itibariyle Devlet Bahçeli ve Erdoğan bu manzarayı keyifle seyrediyorlar ve onlar anlaşmışlar ortak aday çıkaracaklar. Kaybettikleri büyük şehirlerde ve CHP'nin elindeki diğer büyük şehirlerde buna uygun adayları belirleyecekler. İstanbul’da mesela AK Parti aday gösterilecek. İstanbul’da AK Parti için benim kuvvetle muhtemel gördüğüm aday Fahrettin Koca. Muhtemelen Fahrettin Koca aday olacak.

Fahrettin koca dışında adı geçenler Murat Kurum, Adil Karaismailoğlu’nun adı çok anılıyor. Belediye başkanlarından Tevfik Göksu ve Hilmi Türkmen’in adı çok alınıyor. Ankara’da AK Parti daha çaresiz. Orada ise Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok. Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan’ın ismi zikrediliyor. Bakan formülü devreye girebilir. Zaman zaman Süleyman Soylu mu değil mi diye bir tartışması var ama bilmiyorum yani o da uzak ihtimal gibi görünüyor.

Ankara'da bir Ankaralı adayı bulmak istiyorlar. Halen daha belli etmese de Melih Gökçek’in bile hevesi var. Altını çiziyorum İstanbul'da Ekrem imamoğlu’ndan Ankara'da Mansur Yavaş’tan başka herhangi bir kimseyle kazanamazlar. Bunlar partiler üstü. Bunlar CHP'nin dışındaki seçmenlere de seslenebilen iki siyasetçi.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER