VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 12 September 2022 16:56:42

0 Yorum

Kez Okundu.

3. Bölge Doğu Güneydoğu Platformu Kuruldu

Istanbul 3. Bölge Doğu Güneydoğu Platformu Kuruldu

H24/ Sivil Toplum Kuruluşu 

9 Eylül 2022 istanbul Avcılar Hilton otel salonunda,  Doğu ve Güneydoğu illerini kapsayan 18 dernekten oluşan Doğu ve Güneydoğu Platformu adı altında sivil toplum örgütünün kahvaltısı ve projelerini deklere ettiler.

Yoğun Kürt nüfusu ve Doğu Güneydoğu illerinin yaşamış olduğu İstanbul 3 bölge ilçelerinin halktan gelen stk'ların muzdarip olduğu temsiliyette Adalet ve taleplerde bulundular.

Basının ilgi gösterdiği toplantıya iş insanları kanaat önderleri sanatçı yazar akademisyen birçok insan katıldı

 

Adalet istiyoruz

 Katılımcıları Türkçe ve Kürtçe selamladıktan sonra Ağrı, Batman, Erzurum, Muş, Bitlis, Bingöl, Ordu, Hakkari, Elazığ, Diyarbakır, Urfa, Adıyaman, Erzincan, Van, Siirt, Dersim, Malatya, Şırnak, Mardin’den oluşan 3. Bölge Doğu ve Güneydoğu Dernekler Platformu’nun amaçlarını, hedeflerini ve projelerini anlatan Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Öztürk, gönlünün Türkiye’nin kucaklaşmasından bahsetmek olduğunu ancak temsilde adaletten, eşit yaklaşımdan ve adil olmaktan bahsetmenin mümkün olmadığını söyledi.

Platformlarının bu eksiklikleri gidermek amacıyla zorunluluktan doğduğunu söyleyen Öztürk, “Bu platformun oluşmasının temel sebepleri, eğitim, ekonomik, sosyal ve siyasal alanlarda bir birliktelik oluşturmaktır.

Artık ülkemizde siyasal sürtüşmeler, ötekileştirme, sınıfsal ayrılıklar, kentler arası milliyetçilik ayrımları ve adaletin eşitsizliğini istemiyoruz.

Temsilde adalet istiyoruz.

Bugün İstanbul 3. Bölge'de 4 milyon civarında seçmen var. Bunların 1.4 milyonu doğu ve güneydoğulu nüfustan oluşmaktadır. 3. Bölge'de 35 milletvekili var. İnsanların kapısını çalacak bir milletvekiliden bahsetmemiz mümkün değil. Madem temsilde adaletten bahsediyoruz, bu bölgede seçilebilir yerden en az 10 milletvekili istiyoruz.

Bütün siyasi partilere eşit muamelede yaklaşacağız. Kim bize değer verirse, onların yanında yer alacağız” açıklamasını yaptı.

Kanaat önderleri ve  İs insanları da fikirlerini anlattılar ve oluşumdan memnun olduklarını ifade ettiler.

 

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER