VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 01 July 2021 22:25:26

0 Yorum

Kez Okundu.

Yusufiler Onlar Zindan Günlerimiz

Yusufiler; Onlar Zindan Güllerimiz. 

H24/Recai YURDAN

Onlar Zindan Güllerimiz.

Zindanlar mazlumlar için Hz. Yusuf’un medresesidir. Zindanlarda birçok mazlum Müslüman var ve bu Müslümanlar zindanlarda eğitimlerini sürdüren Yusıfiler olarak anılıyorlar. Onlar zindan güllerimiz. Yusufiler o soğuk duvarların arasına girdi gireli, o duvarlar artık soğuk değil, soğuk duvarlar Yusufilerin mazlumiyeti ile ısınıyor.

28 Şubat ve FETÖ'nün yargı ayağı yoluyla mağdur edilen yüzlerce insan hala ceza evindeler.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir konuşmasında demişti ki: "İçeride günahsız yatan çok kişi var." Biz bu sözün hatırlanmasını istiyoruz.

25 yıldır sadece Kuran dersi verdiği için, şadırvanda abdest alırken, takunyalarla alınıp ceza evine götürülen, 17-18 yaşlarında ki gençlerin, zindanda saçlarına aklar düştü bugün.

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/

Ceza evlerinde Sivas davası mağdurları 24 yıldır haksız yere yatıyorlar. Ayrıca Jack Kamhi mağdurları, Hizbut tahrir, umut davası ve başka davalardan mağdurlar yatıyorlar.

2000 yılında yapılan umut davasını hatırlayalım. Umut davasından kardeşlerimiz tutuklanıp, Uğur Mumcu'nun evinin önünde tatbikat yaptırılmıştı. Sonradan dava fiyaskoyla sonuçlanınca, Ankara ayağında ki kardeşlerimizi "askeri kanat sorumlusu" olarak gösterip suikast Ankara’dan tutuklananların üstüne bırakıldı.

Jack Kamhi suikastı gerçekleşmemesine rağmen, müebbet verildi insanlara. Acaba bu adam Yahudi olmasaydı bu ceza verilir miydi? Sivas davasında "şeytan ayetleri" kitabına sadece tepkisinden dolayı, Radyocu Turan Yavaş amcamız 84 yaşında olmasına rağmen, 24 yıldır içeride. Daha nice örnekler var.

Sayın Cumhurbaşkanı içeride onlarca masum insanın olduğunu söylemesine rağmen, FETÖ yargısı tarafından yargılanmasına rağmen, maalesef 28 Şubat ve FETÖ kurbanları hala içerideler. Aksine 15 Temmuz’dan sonra mahkum kardeşlerimizin hakları ellerinden alındı.

Yusufi mahkum arkadaşlarımızdan birisi şöyle diyor: "Biz 15 Temmuz gecesi bu alçak ABD ve emperyalist, Siyonist işgalinin başarılı olmaması için sabaha kadar dua ettik. Bizim aile ve arkadaşlarımız, 1 ay boyunca meydanlardan ayrılmadılar. 7'den 70'e meydanlarda, göğüslerini siper ettiler, sokaklarda oldular." Bu tavırlarına rağmen, bu kardeşlerimizin özellikle 15 Temmuzdan sonra, ceza evindeki bazı hakları ellerinden alındı. Kitaplar üçe düştü, sosyal aktiviteleri ellerinden alındı. Biz her şeyi de FETÖ'ye bağlamıyoruz. Yetkililerden bir an önce bu mağduriyetlere çare bulmalarını istiyoruz. Koşulların bir an önce iyileştirilerek eskiye dönmesini istiyoruz.

28 Şubat ve FETÖ mağdurlarına bir an önce yargı yolunun açılmasını istiyoruz.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER