VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 17 April 2021 22:40:11

0 Yorum

Kez Okundu.

Yusuf Kardavi Covid Oldu

Yusuf el-Karadavi Kovid-19'a yakalandı Eski Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf el-Karadavi, Kovid-19'a yakalandı.

 

95 yaşındaki Yusuf el-Karadavi'nin koronavirüs testi pozitif çıktı. Karadavi'nin Twitter hesabından Karadavi'nin tedavi altında olduğu yönünde bir paylaşım yapıldı. Paylaşımda Karadavi'nin sağlık durumunun iyi olduğu ve sevenlerinden dua beklediği de belirtildi.

 

Mısırlı din bilgini Yusuf el Karadavi. Yusuf el Karadavi kimdir?

İşte Yusuf el Karadavi'nin biyografisi Yusuf el Karadavi 9 Eylül 1926 yılında Mısır'ın El-Garbiyye ilindeki Siff Turab bölgesinde doğdu.

Küçük yaşta babasını kaybeden el Karadavi Kur'an'ı ezberledi ve El-Ezher'in lise kısmını ikincilikle bitirdi. Daha sonra El-Ezher Üniversitesi Usul-u Din Fakültesine giren Karadavi, bölümünü birincilikle bitirdi.

1958 yılında Yüksek Arap Dili Araştırmaları Enstitüsü'nden dil ve edebiyat konusunda lisans aldı. Usul-u Din Fakültesi, Kur'an ve Sünnet İlimleri bölümünde master yapan Karadavi, doktorasını da 1973 yılında aynı fakültede tamamladı.

Karadavi'nin doktorasınıysa "Zekât ve zekâtın toplumsal sorunların çözümündeki yeri" başlıklı teziyle tamamladı. Kasım 2005 ve Haziran 2008 tarihlerinde ABD'den Foreign Policy ve İngiltere'den Prospect dergilerinin internet üzerinden okuyucu anketleri ile oluşturduğu Dünyanın ilk 100 entelektüeli listelerinde, 2005 yılında 56., 2008 yılında 3. sırada yer aldı.

Yusuf el Karadavi hala Dünya Müslüman Alimler Birliği başkanlığı görevinde bulunuyor.

Hutbelerinde sık sık Mısır'daki darbe hükümetini ve İhvan'a uygulanan şiddeti sert ifadelerle eleştiren Kardavi için Aralık 2014'te Mısır'ın talebi üzerine, INTERPOL hakkında yakalanması için kırmızı bülten çıkardı.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER