VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 07 April 2022 08:01:34

0 Yorum

Kez Okundu.

Yüksek Fiyatlara Sabitleme

Yüksek Fiyatlara Çözüm

H24/ Ekonomi

'20 ürünün fiyatı yıl sonuna kadar sabit tutulacak, fiyat farkını devlet ödeyecek'

 AK Parti kulislerinde sık tüketilen 20 üründe fiyat sabitlemesi tartışılıyor.

Uygulamanın devreye sokulması halinde ilgili ürünlerin satışında oluşan fiyat farkını devlet ödeyecek. '20 ürünün fiyatı yıl sonuna kadar sabit tutulacak, fiyat farkını devlet ödeyecek'

 AK Parti kulislerinde sık tüketilen 20 üründe fiyat sabitlemesi tartışılıyor. Uygulamanın devreye sokulması halinde ilgili ürünlerin satışında oluşan fiyat farkını devlet ödeyecek. Enflasyonla mücadele kapsamında bazı öneriler üzerinde çalışan AKP kurmayları temel tüketim maddelerinin fiyatlarını yıl sonuna kadar sabitleyecek bir sistem önerdi.

DEVLET TARAFINDAN ÖDENECEK

 Haber  kanallarında gündeme getirilen iddiaya göre, bu ürünler arasında yağ, un, şeker, bakliyat, çocuk bezi, temizlik ürünü gibi malzemeler bulunuyor. Belirlenen ürünlerin fiyatları yıl sonuna kadar sabit kalacak. Üreticilerin zarar etmemesi için de devlet sübvansiyon uygulamaya başlayacak. Örnek olarak 16 liraya satılması gereken bir ürünün rafta 10 liraya satılması sağlanacak. Aradaki 6 liralık fark da üreticiye devlet tarafından ödenecek.

Fiyat sabitlemesine ilişkin fikir olgunlaştıktan sonra zincir marketlerle de görüşmeler yapılıp sistemin uygulanması açısından kararlar alınacak.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER