VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 05 April 2022 02:12:09

0 Yorum

Kez Okundu.

Yeni insan Tiplemesi

Yeni insan tiplemesi

 H24/HAVVA KOC

Beyin durdurucu bloke, uzaktan komanda çip, sosyalsizlik için mesafe, cinsiyetsizliği marifet bilen, sonu olmayan aşı, ağız burun maskesi, zorunlu teknoloji kullanımı (telefon) dijital para, seyahat izni, işe gitmeden önce en ufak öksürükte bile test mecburiyeti.

Hür iradesi olan, yanlışı doğruyu ayırt eden ve kendi isteği doğrultusunda hareket eden insanoğlu köşeye sıkıştırılarak kontrol altına alınmak isteniliyor. Bunu da insanları hastalıkla korkutma politikası ya da insanların vicdanına dokunarak yapıyorlar. Yok neymiş, “sen aşı olmazsan etrafındakilere bulaştırıp ağır geçirmelerine vesile olursun”. Bıt bıt bıt Not: Hızla mutasyon geçiren virüse karşı aşı geliştirmek teknik olarak mümkün mü?

DEGİL…

Yoğurt mayalamaya ne dersiniz?

Bir nesil bozuluyor, yok oluyor gözlerimizin önünde. Neden? Nesli yetiştiren biz ebeveynlerin ihmalkârlığı, bencilliği yüzünden… Teknolojinin hızına yetişme çabalarından, beslenmeye gereken ehemmiyet verilmedi/veremedik. Çocuklarımızın ufacık bedenlerine hazır yiyecekleri pompaladık. Ambalajların yaldızlı parıltılarına aldanıp, içinde ne gibi maddeler var göz ardı ettik. Evde yapabileceğimiz onca nimet varken, vakit darlığı diye gidip marketlerden aldık ama uykumuzdan asla fedakârlık yapmadık. Annelik bu mu? Annelik çocuğunun ruhunu düşündüğü kadar bedenini de düşünmektir… Besmele ile yapmaya başladığımız yemek hazırlıklarına, sevgi tohumları saçmaktır… Çocuğunun ruhunu düşünen güzel anneler, var mısınız bundan sonra çocuklarınızın narin, zarif, emanet olan bedenlerini de Allah cc lafzı ile başlayıp, sonlandıran besinler üreterek en helalinden doyurmaya? Haydi “Bismillah” o zaman en şifalısından yoğurt mayalamaya….   Sahi kimiz biz? Ömürlük dostlukların yolu samimiyetten, doğallıktan, içtenlikten geçer. Ne kadar samimi, ne kadar içteniz, ne kadar doğalız; bunları karşımızda aramadan, bulmadan, beklemek yerine önce kendimizi yoklayalım. Geçip bir aynanın karşısına soralım, ayna karşısında gördüğümüz kişiye sorup cevap arayalım. Yumurtayı düşünün, dışardan bir kuvvetle vurulursa, yumurta kırılır ve içindeki yaşam sona erer. Lakin yumurtanın içinden bir kuvvet ile vurulursa yaşam başlar.  Büyük değişiklikler her zaman içerden başlar. Yeni bir hayat istiyorsak, içerimize, iç dünyamıza yolculuk etmeliyiz. Başkalarına ithamda bulunmak yerine, onları değiştirme çabasına girmek yerine değişikliklere kendimizden başlamalıyız.   Ya Rabb!.. Bize emanet ettiğin bu bedeni, bu ruhu aynı saflıkta, aynı temizlikte sana sunmayı nasip eyle…  Havva Koç

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER