VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 13 August 2021 23:15:39

0 Yorum

Kez Okundu.

Yatırımcılara Altın Tavsiyeler

Şatıroğlu'ndan altın tahmini! Dip dönemi bitti, al sinyali verdi

Piyasa uzmanı Tunç Şatıroğlu, güncel veriler ışığında yatırımcılara altın tavsiyesinde bulundu.

Tunç Şatıroğlu’ndan altın tahmini! Dip dönemi bitti, al sinyali verdi

 

Ülkemizde akından takip edenn gram  altın haftanın son gününde 480 liranın üzerinde işlem gördü. Çeyrek altın ise güne 802 liradan, Cumhuriyet altını da 3 bin 263 liradan alıcı buluyor.

Uzmanpara'ya konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Prof. Dr. Sefer Şener, "altında alım fırsatı var mı?" sorusuna şu yanıtı verdi:

ABD’den gelecek verilere bağlı diyebiliriz. Eğer ki önümüzdeki dönem içerisinde enflasyon yükselmeye devam ederse, yükselmeye bağlı olarak 10 yıllık tahvil faizleri de yeniden 1.60 ile 1.70 seviyelerinin üzerine taşınırsa o durumda altın için tekrardan alım imkanı doğacaktır. Ons altında 1750 dolar seviyeleri, gramda da 485 lira seviyeleri aslında altın için önemli bir alım fırsatı doğurmaktadır."

"ELİNDE ALTIN BULUNANLAR KISA VADEDE HAREKET ETMEMELİDİR"

Öte yandan elinde altın bulunan yatırımcıları da uyaran Prof. Dr. Sefer Şener, "Elinde altın bulunduranlar kısa vadede hareket etmemelidir. Uzun vadede diğer emtialarda olduğu gibi altının da yukarı taşınma ihtimali çok yüksek gözükmektedir. Bu veriler dışında aynı zamanda dünyadaki büyük merkez bankaları da ÇinRusya, Türkiye gibi hala altın varlıklarını artırmaya devam etmektedirler. Yani diğer yönü ile altına olan talep hala devam etmektedir." tespitinde bulundu.

 

TUNÇ ŞATIROĞLU UYARDI: DİBİ GÖRMÜŞ OLABİLİRİZ!

Öte yandan altındaki düşüşü değerlendiren Piyasa uzmanı Tunç Şatıroğlu, güncel veriler üzerinden piyasalardaki yatırım araçlarıyla ilgili olarak çarpıcı tahminlerde bulundu. İşte o tahminler:

"484 üzerinde kapanırsa gram altında günlük gösterge AL'a dönecektir ancak yine de temkinli olmalı ve 488 üzerinde kapanış yapılması beklenmelidir. 1750 üzerinde kalarak teknik olarak AL konumuna geçmiştir. ABD 10 yıllıklarındaki gelişmelerin de etkisi olduğunu düşünüyorum. Dibi görmüş olabiliriz."

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER