VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 24 April 2022 00:00:23

0 Yorum

Kez Okundu.

Yapıcıoğlu PKK’nin Temel Hedefini Açıkladı

 

Yapıcıoğlu PKK'nin Temel Hedefini Açıkladı

H24/ Siyaset

Yapıcıoğlu: Kendisine boyun eğmeyen her Kürd yapısını imha etmek PKK'nin temel hedefidir

 PKK'nin Suriye'deki ENKS ve diğer Kürd oluşumlara yönelik gerçekleştirdiği son saldırıları değerlendiren HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, PKK'nin, Kürd yapılarını imha etmek için saldırılarına fırsat buldukça devam edeceğini söyledi.

 PKK'nin son günlerde Suriye'deki ENKS bürosuna ve yöneticilerine yönelik gerçekleştirdiği saldırılara ilişkin açıklamalarda bulundu.

PKK'nin kurulduğu günden bu yana tek yaptığı şeyin; yakmak, yıkmak ve öldürmek olduğunu kaydeden Yapıcıoğlu, PKK tarihinin hep saldırı ve katliamlarla dolu olduğunu söyledi.

"PKK'nin en iyi yaptığı şey; yakmak, yıkmak ve öldürmektir" PKK'nin kendisi gibi düşünmeyen, kendi çatısı altında toplayamadığı Kürd oluşumlara hayat hakkı tanımayan tavrını değerlendiren Yapıcıoğlu, "Sadece Suriye'de değil, sadece bugün değil, sadece Irak Kürdistanı'nda değil…

PKK kurulduğu günden bu yana, yola çıktığı 1978'den bu yana, en iyi yaptığı şey, en çok yaptığı şey ve belki de yaptığı tek şey; aslında yakmaktır yıkmaktır, öldürmektir. Bunu sürekli tekrar ediyorlar. Çünkü genlerinde bu var, uygulamalarında hep bu var." ifadelerini kullandı.

"PKK, en büyük zararı hakkını savunduğunu iddia ettiği Kürdlere veriyor" "Nerede kendisine boyun eğmeyen ya da kendisinden farklı olan bir Kürd yapısı, Kürd Partisi veya grubu ya da örgütü varsa özellikle onlara saldırıyorlar." diyen Yapıcıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: Bu son yapılanlar da aynı şey, arada bir fark yok, buna şaşırmamak gerekir.

PKK'nin tarihi, hep saldırı ve katliamlarla doludur ve özellikle en büyük zararı da Kürdlere veriyor. Kürtler adına hareket ettiğini ya da Kürdlerin hakkını savunduğunu iddia etmesine rağmen en büyük zararı da sürekli saldırılarını yönelttiği Kürdlere veriyor. Artık ümit ediyoruz ki bu durum Kürdleri uyandırsın! Evet kendisine benzemeyen ve kendisine boyun eğmeyen her Kürd yapısını imha etmek, yok etmek onun hedefi ve amacıdır. Başka bir şey de beklememek gerekir.

"PKK, eline fırsat geçtikçe kendi dışındaki Kürd yapılara saldıracaktır" PKK'nin güç ve fırsat buldukça her dönemde benzer saldırılarını tekrarlayacağına vurgu yapan Yapıcıoğlu, son olarak şöyle konuştu: "Bu son dönemlerde, özellikle Suriye Kürdistanı bölgesinde, oradaki Kürd yapılara ve diğer partilere, kendi çatı örgütü altında yer almayan Kürdlere yönelik saldırılarını yoğunlaştırdı.

Her fırsat bulduğunda bunu tekrar tekrar yapacaktır. Bazıları PYD veya YPG'ye bu saldırıları durdur diye çağrıda bulunuyorlar. Bunun olmayacağı, yani güç bulduğu, fırsat bulduğu her dönemde bunu tekrarlayacağı unutulmamalıdır." 

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER