VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 13 July 2021 08:44:55

0 Yorum

Kez Okundu.

Yandaşırken Mağdurları Ezenler

Yandaşlık Uğruna, adaletiniz Kalkınmanız Bu mu?

H24/Makale/Talip AKSOY

Artık bıktık yazmaktan anlatmaktan be kardeşim!

Edi Bese! İle hizmet yerine Derebeyi, Despot bir yönetim arzulayan herşeyde  parmağını karıştıran Battal ve emirberleri Her kurumda, her ihalede, her arazide gözlerini dikmişler.

Doğruyu söyleyen Mesud Hocayı Bayburt'ta mı sürmediler, yetmedi Mardin'e bir kez daha sürdüler.  ihale alan insanlardan yüzde mi istemediler, Kızılay'ın kavurmasını  mı çalmadılar, yaptıkları aqua park v.s bir çok saibede isimleri geçiyor...

 

Bitlis’in hep güzelliklerini anlattık, toplumlara platformlarda, içler acısı Memleketimiz ve insanının dramı, yaşantısını anlattık.  Onursuzlukta dip yapmış Siyasilerin liyakatsiz idareleri rantiye ve mağduriyetlere sebep oluyor.

Tatvan Belediyesi Bir anlık Karar ile 45 emekçiye güle güle dedi.

Geçen hafta işten çıkarılan 45’e yakın” yömyeci” tabiriyle esnaf adına fatura düzenlenerek calışan ve maaş alan Temizlik, peyzaj, saha amirliği bünyesinde çalıştırılıyorlar. Bu emekçiler aile sahibi kimisi miskin ve gariptir.

BDP’li Başkan Abdullah OK zamanında ise alınmışlar, AKP’li geçen dönem Fettah AKSOY döneminde keza işe devam edilmiştir. AKP’nin liyakatsiz ve halkın hergün lanet ettiği yeni yönetimi halkı toz topraktan kurtaramadiği gibi, yeni alımlar ve kadroya eleman almak isteyerek bir girişimde bulundu.

Bir Kürtçe şarkıda” Tetvan hemii dostu bırane” Hemi ciranu bırane derdi. O artık eskide kaldı.

Hatır büyük küçük tanımayanlar ne bilir bu dostluktan kardeşlik ten?

Halkı bir dönüşümle erozyona uğratan akp genel anlamda fakirlik, mağduriyetler yaşatıyor. Kendi yandaşı vekil ve mutahitleri de kalkındırma çabası var.

 Tatvan’da Keza iki dönemdir bir fiil çalışan bu emekçiler haklı olarak başkana giderek aldığımız duyuma göre işçi alımı olucak ve kendilerine de hak verilmesi talebine başkandan red alınarak, iş haklarının fes edildiğini duyarlar...

Olay ilk olarak bir duayen gazetecinin video çekerek sosyal medyadan paylaşımından sonra, yayınlanan fululaştırılan yeni alım listesi maalesef bu kadar alenen bir yandaşlığın, bir AKP’ye yakışan adaleti gözler önüne sermiştir....

 

Eski soyismi Baydur, İhl mezunu E. Geylani’nin öğretmenleri acaba okulda  kendisine ne öğrettiler  bilemiyorum...Tatvan dan nice siyasetçiler geldi geçti. Aldıkları Duyum üzerine  Başkanı ziyaret eden işçilere red diyen başkan daha sonra elinizden geleni ardına bırakmayın diyerek 45 kişinin işine son verdi.

TATVAN BELEDİYESİ'nden İŞÇİ KIYIMI

 Yaklaşık olarak 8 ile 3 yıl arasında Tatvan Belediyesi bünyesinde günluk yövmiye ile çalıştırılan 65 temizlik işcisinden 45'i hiç bir gerekçe gösterilmeden işten çıkarılmaları yüzünden mağdur olduklarını belirterek, belediye'ye ait sahada işten çıkarılmaları yüzünden eylem yaptılar.

Hiç bir gerekçe gösterilmeden işten çıkarılmaları yüzünden mağdur olduklarını söyleyen günlük yövmiye ile çalıştırılan temizlik elemanları, kendilerinin yerine Belediye Başkanı M.Emin GEYLANİ'nin yakınlarının işe alındıklarını ifade ettiler.

Yaklaşık olarak 8 ila 3 yıl arasında Tatvan Belediyesi bünyesinde çeşitli yandaş firmaların yanında yövmiye ile çalıştırılan temizlik elemanları şunları söylediler," Bizler bu gün hiç bir gerekçe gösterilmeden işten çıkarıldık. Çalıştığımız süreler zarfında, bir çoğumuzun sigortası bile yapılmadı. Ekmeğimiz elimizden gider diye, sesimizi çıkarmadık. Zaman zaman maaşlarımız bile aylarca ödenmedi. Ekmek dedik, çoluk çocuğumuzu düşünerek çalışmalarımızı aksatmadan yürüttük. Bakın bu gün 5 aydır maaşlarımız ödenmemiş.

Tüm bu olumsuzluklara rağmen işlerimizi aksatmadan, gece gündüz demeden, çalışarak ekmeğimizin karşılığını alalım dedik. Gelin görün ki; Tatvan Belediye Başkanı M.Emin GEYLANİ kendi öz akrabalarını işe alarak, bizleri hiç bir gerekçe göstermeden işten çıkardı. 45 aileyi ekmeğe muhtaç etmek, hangi vicdana sığar?

Bizler işimize geri dönene kadar, yasal haklarımızı her yerde arayacağız.

Bizleri ekmeğe muhtaç edenleri, ALLAH'a havale ediyoruz" dediler.

Şahsen tanidiğim bir çok emekçi var şu 45 kişinin içinde ,Yayınlanan yeni listede her encümene 1 kişi, milletvekili Kavurmacı "Taşarlara" akrabalarına 6 kişi Geylani’nin kontenjanı geniş zaten olaya tepkilerin ardından Bitlis rantiyesi sorumlusu "Kiler" alımların iptal edildiğini duyursada işçiler işlerinden atılmış, evlerinde umut bekleyen ekmek bekleyen çoluk çocuklar ise  sorumluları Allah'a havale ediyorlar...

Kimi siyasiler sırf iş olsun gündem olsun diye tepki gösteriyor şahsen kim de gelse kendi adamını alır ama bunların ki gibi (adalet)sizce değil, Akp ne yapsın heryerde çalma, hisloğ var, bajerde kiler düşmüş dereye boynu alta kale! Taşarlar artık gözlerini toprak duyursun arsa, kavurma yetmiyor bide miskin ve garibanın ekmeğini yerler.

Ayıptır Bey’le! Sizler sahilde, yahut bir klas yerde çocuğunuz ve eşinizle yer içer gezerken, o emekçiler, o Halk ne durumdadır hiç empati yaptınız mı?

Yok gerek de yok çünkü siz  Bitlis tabiriyle "hurufandi" olmuşsunuz.. Allah sizin hakkınızda neyi biliyorsa onu versin tez günde... “Son olarak mazlumun ahı indirir şahı” diyor emanet olun...

Elbet bitecek döneminiz sizden evvel ki nice başkanlara kalmadı ki o koltuklar...

Ama beddua ve lanet sizi yakar, Beyler!

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER