VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 18 June 2022 00:38:37

0 Yorum

Kez Okundu.

Yalnız Kurt’a Veda

Metiner, Türk-Kürt kardeşliğini alçakça sabote etmeye çalışan bu ırkçı zihniyetin camiamızda tedavüle sokulmasına izin verenlerin yanı sıra, milyonlarca Kürt’ü düşmanlaştıran bu ırkçı ötekileştirici fitne diline suskun kalanl

ATV'den 'Yalnız Kurt' kararı

Mehmet Metiner, katıldığı bir yayında Yalnız Kurt dizisinin yayından kaldırıldığını açıkladı.

ATV’den ’Yalnız Kurt’ kararı

Yeni Şafak yazarı ve eski  Akp milletvekili Mehmet Metiner, Osman Sınav’ın proje tasarımcısı olduğu Yalnız Kurt dizisi nedeniyle geçtiğimiz gün ATV’yi sert ifadelerle eleştirmiş ve, “Türk-Kürt kardeşliğini alçakça sabote etmeye çalışan bu ırkçı zihniyetin camiamızda tedavüle sokulmasına izin verenlerin yanı sıra, milyonlarca Kürt’ü düşmanlaştıran bu ırkçı ötekileştirici fitne diline suskun kalanlara da yazıklar olsun! Reis’e, partimize ve hükümetimize asıl siyasi operasyon çekiliyor” ifadelerini kullanmıştı. Metiner, katıldığı  yayında Yalnız Kurt dizisinin yayından kaldırıldığını açıkladı.

Metiner geçtiğimiz gün Yeni Şafak'ta yer alan köşesinde ATV'de yayınlanan Yalnız Kurt dizisini hedef alarak, AK Parti Genel Başkanı ve Başkan  Erdoğan'ın hedef alındığını söylemişti. Metiner konu ile ilgili yazısında şu ifadeleri kullanmıştı:

 

"Reise siyasi operasyon çekiliyor"

"Kendi kanalımız olduğu için başka bir algı oluşuyor. Sanki AK Parti ve Hükümet böyle istediği için o dizi yayınlanıyor algısı. Osman Sınav’ın o milyonlarca Kürt’ün yani bizlerin üzerine boca ettiği ırkçı düşmanlığa karşı çıkmanın Reis’e ve AK Parti’ye karşı çıkmak anlamına geleceği varsayılıyor. O yüzden camiamız susuyor. Camiamızın değerli aydınları susuyor. Çok yazık! Oysa sabote edilen Türk-Kürt kardeşliğimizin yanı sıra Reis’in ve AK Parti’mizin misyonudur. Reis’e, partimize ve hükümetimize asıl siyasi operasyon çekiliyor"

Rûdaw TV'ye katılan Mehmet Metiner, ATV’de yayınlanan “Yalnız Kurt” dizisinin senaryosunun “ırkçı-faşistler” tarafından hazırlandığını söyleyerek dizinin yayından kaldırıldığını bildirdi. Metiner, şöyle konuştu:

 

"Yayından kaldırıldı"

“AK Parti ve Türk hükumeti de dizideki o ırkçı-faşist anlayıştan rahatsız. Çünkü Kürdistan Bölgesi ile Kürtlere saygısızlık etmek, AK Parti ve Türkiye hükumetine de saygısızlık etmek manasına geliyor. Yayından kaldırıldı. Biz gerekli tepkiyi gösterdik. Irkçı, faşist zihniyetle, kararlı bir şekilde mücadelemizi sürdürüyoruz. Kürdistan Bölgesel Yönetiminin gayrimeşru ilan edilmesini hiddetle ve şiddetle kınadık kınamaya da devam edeceğiz. Erbil Yönetimi bizim kardeş bildiğimiz bir yönetimdir."

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER