VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 27 October 2021 19:00:24

0 Yorum

Kez Okundu.

Uzel’de 10 Yıllardır Eylem Var

Uzel'de 10 Yıllardır Eylem Var

H24/Eylem Hak Emek

Türkiye sanayisinin köklü kuruluşlarından olan ve 2008 yılında iflas eden Uzel Traktör Makine’de kıdem tazminatları ve ücret alacakları ödenmeden işten çıkarılan bin 500 işçinin mağduriyeti 10 yıldır sürüyor. İşçiler bugün fabrikanın önünde eylem yapacak.

Nakliyat-İş Sendikası’ndan yapılan çağrıda şöyle dendi: “2008’den bu yana işçilerin alacakları ile ilgili hiçbir gelişme olmadı.

İşyerinin bulunduğu arazi birkaç kezTürkiye sanayisinin köklü kuruluşlarından olan ve 2008 yılında iflas eden Uzel Traktör Makine’de kıdem tazminatları ve ücret alacakları ödenmeden işten çıkarılan bin 500 işçinin mağduriyeti 10 yıllardır  sürüyor. İşçiler bugün fabrikanın önünde eylem yapıyor.

Nakliyat-İş Sendikası’ndan yapılan çağrıda şöyle dendi: “2008’den bu yana işçilerin alacakları ile ilgili hiçbir gelişme olmadı. İşyerinin bulunduğu arazi birkaç kez satılmak istendi, ancak her defasında satış gerçekleşmedi.

Kendi içerisindeki alacaklıları nedeni ile icralık olan firmada en çok işten atılan işçiler mağdur oldu. Yıllardır tek kuruş alamayan işçilere örgütlü oldukları Türk Metal de sahip çıkmayınca işçiler ortada kaldı.

Yeniden toparlanmaya, hakları için mücadele etmeye karar veren mağdur işçiler, 6 Ocak Pazar günü saat 11’de Demirkapı’da bulunan Uzel Fabrikası’nın önünde bir basın açıklaması yapacak. Tüm basın emekçileri davetlidir.”

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
https://www.facebook.com/rhvmimarlik/videos/557660301802778
Yazar Bilgisi

H24 Haber H24 Haber infokariha.net Tüm Yazıları

BENZER HABERLER