VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 24 April 2021 18:45:07

0 Yorum

Kez Okundu.

Üsküdar’da AKP’nin Halk Ekmek Büfe Hazımsızlığı

 

Üsküdar Belediyesi ekipleri Üsküdar Ünalan ve Bulgurlu'da Halk Ekmek Büfelerini Kaldırıyor!

H24/Üsküdar/Yaşam

Üsküdar Belediyesi ekipleri Üsküdar Ünalan ve Bulgurlu’da Halk Ekmek Büfelerini Kaldırıyor!

 

İBB, Üsküdar Bulgurlu'ya halk ekmek büfesi yerleştirdi. Üsküdar Zabıtası büfeyi kaldırmak isteyince tartışma çıktı. İBB yetkilileri yerleştirilen büfe kaldırılmasın diye bölgede nöbet tutmaya başladı.

 

Şehit, gazi, dul ve yetim ailelere verilen halk ekmek büfelerinin işletmelerine Ak Parti Üsküdar Belediyesi karşı çıktı, büfelerin Üsküdar’dan kaldırılmasını istiyor!

Yaşanan gerginlik kameralara yansıdı İBB’nin Üsküdar Ünalan ve Bulgurlu’da vatandaşların ucuz ekmek alabilmesi için kurduğu Halk Ekmek büfeleri Üsküdar Belediyesi ekipleri tarafından kaldırılmak isteniyor.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile AK Partili ilçe belediyeleri arasında yaşanan Halk Ekmek gerilimi sürüyor. Dün İBB Halk Ekmek Üsküdar Bulgurlu'ya bir halk ekmek büfesi yerleştirdi. Ancak Üsküdar Belediyesi Zabıtası büfeyi kaldırmak istedi. Burada, Halk Ekmek Yönetim Kurulu Başkan Vekili Özgen Nama ile Üsküdar Belediyesi zabıta yetkilileri arasında tartışma yaşandı.

'NEYE MAL OLURSA OLSUN ALACAĞIZ'

Nama "Burada Meclis kararı var. İtiraz edin. Size verilen talimat ne olursa olsun uygularsanız suç işlersiniz" derken Üsküdar Belediyesi yetkilisi "Neye mal olursa olsun alacağız bunu buradan" ifadelerini kullandı. Özgen Nama ise "Bu büfeyi buradan kaldıramayacaksınız. Neye mal olursa olsun kaldırtmayacaız ve ben de burada 24 saat nöbet tutacağım" ifadelerini kullandı.

'HALKIMIZIN UCUZ VE SAĞLIKLI EKMEĞE ULAŞMASINI HİÇBİR GÜÇ ENGELLEYEMEZ"

Tartışmanın görüntülerini Twitter hesabından yayınlayan İBB Sözcüsü Murat Ongun, paylaşımına şu notu düştü: "İhtiyaç analizi yaparak İstanbul'un çeşitli noktalarına kurduğumuz Halk Ekmek büfeleri, Üsküdar'da olduğu gibi, İBB Meclisi kararına rağmen bazı ilçe belediyeleri tarafından kaldırılmak istenmekte. Halkımızın ucuz ve sağlıklı ekmeğe ulaşmasını hiçbir güç engelleyemez.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
https://www.facebook.com/rhvmimarlik/videos/557660301802778
Yazar Bilgisi

H24 Haber H24 Haber infokariha.net Tüm Yazıları

BENZER HABERLER