VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 04 January 2020 18:16:04

0 Yorum

Kez Okundu.

Urla belediye meclisi halkla toplandı

 

 

Belediyeler/izmir

Kayyımın iptal ettiği Urla belediye meclisi halkla toplandı

 

İzmir’de, Urla eski belediye Başkanı CHP’li Burak Oğuz’un ‘FETÖ’ üyesi olduğu iddiasıyla tutuklanmasının ardından yerine görevlendirilen Urla Kaymakamı Önder Can’ın belediye meclisi toplantısını yapmayacağının öğrenilmesi üzerine, CHP Grubu halka açık toplantı düzenledi.

 

Toplantıda, belediye meclisinin her ay, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın da desteği ile toplanacağı ve halk meclisi kurulacağı ve gelecek toplantıda, bu halk meclisi içinden ‘yeni bir belediye başkanı seçileceği’ açıklandı. Toplantıyı açan CHP İlçe Başkanı Hakan Özbadur, “31 Mart yerel seçimlerinde demokrasiye inanan her yurttaş gibi oylarımızı kullandık.

 

Hak, hukuk, adalet için yollara düştük. Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde yolları aştık. Bugün belediye başkanımız Burak Oğuz görevden uzaklaştırılmış durumda. Bir yargı kararı olmamasına rağmen cezaevine konulmuştur. Hukuki süreci devam etmektedir. Peki, ne oluyor da seçmenin iradesi yok sayılıyor? Egemenliğin kayıtsız şartsız milletin elinden alınmış olmasına karşıyız. Meclisimizin çalıştırılmamasına karşıyız” dedi.

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER