VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 12 August 2021 22:49:23

0 Yorum

Kez Okundu.

Urfalı’lar Tatvan’da Serinliyor

Urfalılar Tatvan sahiline akın etti

Şanlıurfa ve çevre illerden sıcaktan kaçan vatandaşlar, Bitlis’in Tatvan ilçesine giderek Van Gölü’nün mavi sularında serinleniyorlar.

 

Urfalılar Tatvan sahiline akın etti mask Haber albümü için resme tıklayın Ege ve Akdeniz sahillerini aratmayan Tatvan sahili, yerli ve yabancılara ev sahipliği yapıyor. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin sıcakların kaçarak Tatvan’a gelen vatandaşlar, tekne turlarının yanı sıra Van Gölü’nün mavi sularında serinlemeye çalışıyorlar.

Tatvan’ın daha serin olduğunu belirten yerli turistler, Van Gölü’nün üzerinde tekne turu yapmayı da çok keyifli buluyorlar. Şanlıurfa’dan geldiğini söyleyen Mustafa Dikeç; “ Urfa’dan Tatvan’ın güzelliğini görmeye geldim.

Güzel bir memleket, yani herkesin buraya gelip görmesini isterim. Yani şuan Şanlıurfa 50 derece ama Tatvan’da her yerinde klima çalışıyor.

Herkesin buraya gelmesini istiyorum” dedi. Mardin’den geldiğini ifade eden Bedrettin Dağ; “Mardin’in Midyat sıcaklığından kaçıp Tatvan’ın seriliğine attık kendimizi. Burası çok güzel bir memleket. Çok serin bir yer. Van Gölü’müz Türkiye’nin nadir güzelliklerindendir. Buranında daha temiz tutulmasını rica ediyoruz. Tekne turu yapıyoruz şuanda. Tekne turları biraz daha çoğaltılabilir. Çok güzel oluyor çünkü burası. Gezip görüyorsunuz.

Hem Tatvan olsun hem Van Gölü olsun çevresi olsun tekne turuna bindiğiniz zaman tamamını görebiliyorsunuz, gezebiliyorsunuz” diye konuştu.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER