VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 30 November -1 00:00:00

0 Yorum

Kez Okundu.

Üniversitelerden Filistin Bildirisine Destek

Üniversitesilerden  Filistin bildirisi açıklaması:

Altına imza atmaktan onur ve gurur duyarız İşgalci İsrail yönetiminin Filistin’de uyguladığı devlet terörüne dikkat çekmek amacıyla kaleme alınan "Filistin için adalet ve insan hakları" başlıklı bildiriye destek sürüyor.

Koç, Sabancı, Okan, TED ve 9 üniversite bildiriyi imzalamadı.

Arel Üniversitesi ise yayınladığı "Söz konusu bildirinin altına imza atmaktan onur ve gurur duyduğumuzu kamuoyuna saygıyla duyuyoruz" mesajıyla destek verdi.

T.C. Arel Üniversitesi (arşiv) T.C. Arel Üniversitesi (arşiv) YORUM YAP Türkiye’deki 189 üniversite rektörünün imzasının bulunduğu bildiri, OSTİM Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde duyuruldu.

İnsan hakları ihlallerine dikkat çekildi İlan edilen metinde İsrail’in, Gazze şeridinde silahsız ve savunmasız sivillere yönelik saldırıları, yaşam hakkını ortadan kaldıran şiddet, baskı ve saldırılarına bir yenisini daha eklediği, bebek, çocuk, kadın ve yaşlılar dahil, çok sayıda masum sivili öldürdüğü, yaraladığı ve evsiz bıraktığı vurgulandı.

ODTÜ, Marmara ve Boğaziçi imzaladı Orta Doğu Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Verşan Kök, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Melih Bulu, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol Özvar dahil Türkiye genelindeki 189 üniversitenin rektörü söz konusu bildiriyi imzaladı.

189 rektörün imzaladığı Filistin bildirisini Koç Sabancı Okan Bilkent ve TED’in de aralarında bulunduğu 14 üniversite imzalamadı GÜNDEM 189 rektörün imzaladığı Filistin bildirisini Koç Sabancı Okan Bilkent ve TED’in de aralarında bulunduğu 14 üniversite imzalamadı Koç, Sabancı, TED, Okan ve Bilkent imzalamadı Ancak bildirinin gönderilmesine ve imza kampanyasına katılım çağrısı yapılmasına rağmen 13 üniversite yönetimi imza vermedi.

İsrail’e karşı Filistin’e destek bildirisini Acıbadem Üniversitesi, Atılım Üniversitesi, Beykoz Üniversitesi, Çankaya Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Okan Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi, Koç Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi, TED Üniversitesi ve Yaşar Üniversitesi imzalamadı. Arel destek verdi

Kamuoyunun gündemine düşen bildiriyle ilgili Arel Üniversitesi’nden açıklama yapıldı. Kurumun mesajında şu ifadeler yer aldı: Bazı basın-yayın organlarında konuyla ilgili üniversitemizin “Filistin için Adalet ve İnsan Hakları” bildirisine imza atmadığı yönünde çıkan haberler üzerine açıklama yapılması ihtiyacı doğmuştur.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER