VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 25 February 2020 11:45:17

0 Yorum

Kez Okundu.

Uluslararası Dil Günü Türkün Alnındaki Kara Leke

Uluslararası Anadil Günü veya Türk'ün alnındaki KARA LEKE!

Dr.Bekir TANK

Türklerin tarihinde Şamanizm, İslam ve Kamalizm-Kemalizm gibi dinler olmuştur. Türklerin tarihinde zaferler ve yenilgiler olmuştur. Türklerin tarihinde beylikler, hanlıklar, imparatorluklar ve devletler olmuştur. Türklerin tarihinde medeniyet vardır.

Türklerin tarihinde insanlık adına övünülecek şeylerin yanı sıra üzülecek fiiller de vardır. Ama yüz yıl öncesine kadar Türklerin tarihinde haddizatında bir insanlık suçu olan IRKÇILIK yoktur!

Derken, Türk bile olup olmadıkları bilinmeyen birileri Türk’ün adını kullanarak Türk’ün yüzlerce yıllık kader yoldaşı ve dahi dindaşı olan Kürt’ü inkâr etmek ve dilini yasaklamak suretiyle Türk’ün alnına tarihin en kara lekesini vurdular. Türklerin çoğu da bunun farkındadır, ama hala öğretilmiş korkunun etkisinde oldukları için, alınlarına sürülmüş bu lekeyi silmeye yeltenemiyorlar.

Öğretilen korku, “Kürtlerin son devletimiz olan Türkiye Cumhuriyeti’nin bütünlüğüne yönelik potansiyel bir tehlike oldukları” şeklindedir. Hem de Türklük adına alnına sürülen bu kara lekeyi silmesi için Kürt de seferber olmalı ve Türk kardeşinin kulağına şu hakikati söylemelidir: “Bizim renklerimizin ve dillerimizin ayrı olması iman ettiğimiz biricik İlahın ayetlerindendir.

Bir devlet Allah’ın ayetlerini yaşattığı için değil, Allah’ın ayetlerine karşı olduğu için tarihe karışır. Dolayısıyla biz şimdiki gibi bu ayetleri inkâr ettikçe ve yasakladıkça değil, aksine yaşadıkça ve yaşadıkça birliğimizi ve dirliğimizi korur, zillet yerine izzet ve adalet içinde yaşar ve gücümüze güç katarız.

Her dili Allah'ın birer ayeti gibi görüp onun yaşaması ve yaşatılması için çalışanlara selam olsun!

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER