VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 26 April 2022 00:16:37

0 Yorum

Kez Okundu.

Twitter Elon Musk’un Oldu

Twitter Elon Musk'un Oldu

H24/ Sosyal Medya / Ekonomi

Twitter, Elon Musk'ın 44 milyar dolarlık devralma anlaşmasını kabul etti.

Twitter, Elon Musk tarafından devralınmasını kabul etti. İki taraf, Twitter hisselerinin bu gece ticaretinin durdurulmasından kısa bir süre sonra bunu duyurdu.

Anlaşmanın imzalanmasıyla birlikte dikkat çekici bir dönüş var. Sosyal ağın milyarder tarafından devralınmak istemediği ilk bakışta, çok kısa sürede bir anlaşma yapıldı. Diğer şeylerin yanı sıra Tesla'dan bilinen Musk, hisse başına 54.20 dolar ödüyor. Bu, toplam anlaşmayı 44 milyar dolar veya 41 milyar euro'ya getiriyor.

Twitter'ın yönetim kurulu başkanı Bret Taylor, Musk'ın önerisinin "değerler, kesinlik ve finansman odaklı" dikkatli bir süreçten geçtiğini söyledi. Taylor'a göre, satın alma "Twitter hissedarları için ileriye dönük en iyi yol". Musk, güveni artırmak için algoritmayı herkese açık hale getirerek, otomatik spam hesaplarıyla mücadele ederek ve platformdaki tüm insanları doğrulayarak Twitter'ı yeni özelliklerle "her zamankinden daha iyi" hale getirmek istediğini söylüyor.

"Twitter'ın muazzam bir potansiyeli var." Umarım en kötü eleştirmenlerim bile Twitter'da kalır, çünkü ifade özgürlüğü bu demektir Sadece 11 gün önce Musk, Twitter'ı devralmak istediğini açıkladı. İlk başta yönetim kurulu bundan hoşlanmadı gibi görünüyordu.

Twitter sözde zehir hapını kullandı. Bu aslında bir hissedarın tüm hisseleri satın almasını çok zorlaştıran koruyucu bir yapıdır (o sırada Musk hisselerin yüzde 9'una sahipti). Bununla birlikte Twitter, şirketin bu devralmayı istenmeyen olarak gördüğü sinyalini verdi.

Geçen Perşembe, Musk'ın Twitter'ı devralmak için finansmana sahip olduğu ortaya çıktığında dava yeni bir hal aldı. Bankalardan para alıyor (toplam 25,5 milyar dolar kredi) ve buna ek olarak 21 milyar doları da kendine ayırıyor. Sonuç olarak Musk, birdenbire Twitter yönetim kurulu için ciddi bir aday oldu.

Ondan sonra hızlı gitti: Amerikan medyasının bildirdiğine göre, dün bütün gün, bu sabahın erken saatlerine kadar konuşuldu. Bu, günün ilerleyen saatlerinde tekrar oldu ve bunun yeterli olduğu kanıtlandı: Denetim kurulu anlaşmayı tamamen destekliyor.

Yönetim kurulunun 'dönüşünde' rol oynayacak olan şey, hissedarların uyguladığı baskıdır. Reuters haber ajansına göre, Musk'ın finansmanı tamamladığı netleştikten sonra müzakerelerde ısrar ettiler.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
https://www.facebook.com/rhvmimarlik/videos/557660301802778
Yazar Bilgisi

H24 Haber H24 Haber infokariha.net Tüm Yazıları

BENZER HABERLER