VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 31 March 2022 16:51:51

0 Yorum

Kez Okundu.

Türkiye’nin Sesi Partisi Kuruldu

Partinin kurucular kurulu üyelerinden Müslüm Doğan yaptığı açıklamada "Hiçbir partinin ne karşısında yer alan bir siyasi tutumu sözkonusudur ne de devamı niteliğindedir" ifadelerini kullandı

Ayhan Bilgen, Türkiye'nin Sesi Partisi'ni kurdu

 İşte 31 kişilik Kurucular Kurulu!

HDP’den istifa etmesinin ardından ‘Sessizlerin Sesi Hareketi’ni başlatan Ayhan Bilgen'in öncülüğündeki siyasi parti kurma çalışmalarında sona gelindi. Türkiye’nin Sesi Partisi’nin kuruluş dilekçeleri İçişleri Bakanlığı’na teslim edildi.

HDP’den istifa etmesinin ardından ‘Sessizlerin Sesi Hareketi’ni başlatan Ayhan Bilgen'in öncülüğündeki siyasi parti kurma çalışmalarında sona gelindi. Türkiye’nin Sesi Partisi’nin kuruluş dilekçeleri İçişleri Bakanlığı’na teslim edildi. Kısaltması ‘ SES’ olan partinin kurucu başkanı Ayhan Bilgen olurken, bakanlığa 31 kurucu üye ile başvuru yapıldı.

Partinin kurmayları dilekçelerini teslim etmeden önce İçişleri Bakanlığı önünde açıklama yaptı. Partinin kurucuları arasında yer alan, HDP’den 2018 yılında istifa eden eski İzmir Milletvekili ve eski Kalkınma Bakanı Müslüm Doğan, “ Yeni bir siyaset kurmak üzere İçişleri Bakanlığı önüne geldik. Ülkemizdeki durumu biliyorsunuz.

Ülkede hakkın hukukun adaletin askıya alındığı, ülkemizdeki mevcut durum nedeniyle muhalefetin siyaset üretemediği, politikalar üretemediği bir durum yaşıyoruz. Bu da yeni bir siyaset zeminine ihtiyaç olduğunu ortaya koydu. Altı aylık çalışmanın sonunda Türkiye’nin Sesi Partisi’nin kurulmasına karar verdik” dedi.

Doğan Türkiye’nin Sesi Partisi için ‘Hiçbir partinin ne karşısında yer alan bir siyasi tutumu ne de devamı niteliğinde bir partidir.” İfadesini kullandı. İşte 31 kişilik Kurucular Kurulu:

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER