VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 14 September 2021 05:18:58

0 Yorum

Kez Okundu.

Türkiye ve Afganistan’ın Kara Eylül’leri

Türkiye ve Afganistan’ın Kara Eylül’leri

Türkiye'nin ve Afganistan'ın Kara Eylül'leri

H24/Makale / Bekir TANK

 9 Eylül 2001: Ahmet Şah Mesud'un Fas'lı ama Belçika pasaportlu iki "gazeteci" üzerinden gerçekleştirilen bir suikast ile şehit edilmesi. 11 Eylül 2001: İkiz Kulelerin sözüm ona "El-Kaide militanları" tarafından uçaklarla vurulması. Ve 7 Ekim 2001: Amerikan ve İngiliz uçaklarının Afganistan'ı bombalamalarıyla başlatılan ve 20 yıl süren işgal!

Mesud'un oğlu Ahmed keşke Taliban'a karşı harcadığı enerjiyi babasının katillerine karşı harcasa idi! Ama yaşadığına göre, bundan sonraki mücadelesini babasına layık bir şekilde, yani Afganistan'ın düşmanlarına karşı verebilir.

Bizler Afganistan'ın iç işlerinde taraf değiliz, Afganistan'ın Müslüman halkının kendi iradesini ve kendi inancını idaresine yansıtması, Afganistan'ın özlemini duyduğu barışı, güveni ve refahı sağlaması yolundaki mücadelesini destekliyoruz! İradesini idaresine yansıtamamak konusunda Türkiye toplumu da diğer İslam Ülkelerindeki halklar gibi mustariptir.

12 Eylül 1980 yılında gerçekleştirilen darbe ilk değildi, son da olmadı. Ve Türkiye sözüm ona "demokratik" bir ülke olarak kendisini tanımlıyor olsa dahi, hala darbecilerin yaptıkları anayasa ile yönetilmekteyiz.

Dünyanın neresinde yaşıyorsak yaşayalım, Müslümanlar olarak irademizi idarelerimize yansıttığımız günleri görmenin azmi, bilinci ve mücadelesi ile...

Çünkü insanlığı karanlıklardan aydınlığa çıkaracak yegane adalet İslam'dır!

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER