VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 08 June 2021 03:34:53

0 Yorum

Kez Okundu.

TRT Arabi Mutanoğlu’dan Sorulacak

 

TRT Arabi Genel Yayın Yönetmenliğine Metin Mutanoğlu getirildi

TRT Arabi Genel Yayın Yönetmenliğine Metin Mutanoğlu getirildi

 

TRT'den yapılan açıklamaya göre, Metin Mutanoğlu, TRT Arabi Genel Yayın Yönetmeni olarak göreve başlayacak.

Kanal 7 dış haberler servisinde muhabir olarak mesleğe başlayan Metin Mutanoğlu, daha sonra sırasıyla SKY Türk dış haberler muhabiri, TV5 Haber Müdürü, Yeni Şafak Gazetesi Dış Haberler Müdürü, TVNet Haber Müdürü ve Aljazeera Turk Haber Müdür Yardımcısı olarak görev aldı.

metin Mutanoğlu Alen Erzurumludur.Mutanoğlu, kariyerine Ocak 2015-Nisan 2021 tarihlerinde Anadolu Ajansı Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Yayın Yönetmeni olarak devam etti.

Üç kız babası Mutanoğlu, İngilizce ve iyi derecede Arapça biliyor.

AA ve Erzurum Ekibi

2011-2014 yılların arasında Anadolu Ajansı Genel Müdürlüğü’nü yapan Kemal Öztürk’ün, AA’nın Mısır’daki bürosuna 70’e yakın kişiyi yerleştirdiği öne sürülüyor. Ancak Kemal Öztürk’ün ardından AA Genel Müdürü olan Şenol Kazancı’nın bu isimleri büyük bölümünü AA’dan gönderdiği ileri sürülüyor.

Şenol Kazancı da, Kemal Öztürk gibi Erdoğan’ın danışmanları arasındaydı. Kazancı ayrıca, AKP İstanbul İl Gençlik Kollarının Kurucu Başkanlığı yapmış, Bilal Erdoğan'ın da okuduğu Kartal İmam Hatip Lisesi kökenli bir isim.

ANADOLU AJANSI’NDAKİ “ERZURUM EKİBİ” KİM

Anadolu Ajansı Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Özkaya ile Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Yayın Yönetmeni Metin Mutanoğlu da çok yakın arkadaş. AA’nın üst yönetiminde olan bu iki ismin, 2015 yılında aynı gün Şenol Kazancı’nın imzası ile atandılar. Odatv’nin edindiği bilgiye göre, Özkaya ve Mutanoğlu geçmişte Pakistan’da aynı evde yaşadılar. Yakınlıkları geçmişe dayanan AA’nın üst yönetimindeki Özkaya’nın ve Mutanoğlu’nun, kendi ekibini AA’ya yerleştirdiği öne sürülüyor.

Özkaya da Mutanoğlu da daha önce Al Jazeera Türk de yöneticilik yaptı. Özkaya ve Mutanoğlu ikilisine ve AA’ya aldıkları kendi yakınlarına “Erzurum Grubu” da deniyor.  Odatv’nin öğrendiğine göre, “Erzurum Grubu” denilen bu ekip, Cuma günleri çalışmıyor. Cuma günü “namaza gidiyorum” diyerek kurumdan çıkan çalışanlar, daha sonra AA’ya geri dönmüyorlar. Erzurum ekibinin Cuma-Cumartesi-Pazar olarak üç gün tatil yaptığı kurum içinde de konuşuluyor.   

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER