VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 20 April 2021 14:34:42

0 Yorum

Kez Okundu.

Time Çelik Beraat Etti. Gerekçesi Ne?

Cinsel saldırıdan yargılanan Tuma Çelik’in beraat kararının gerekçesi açıklandı

 Cinsel saldırıyla suçlandıktan sonra HDP'den istifa eden Mardin Milletvekili Tuma Çelik yargılandığı davadan delil yetersizliği gerekçesiyle beraat etmesinin gerekçesi açıklandı.

Gerekçeli kararda Çelik’in cezalandırılmasına “yeterli delil bulunmadığı” belirtilerek, “şüpheden sanık yararlanır” ilkesi gereği beraat kararı verildiği kaydedildi.

Cinsel saldırıdan yargılanan Tuma Çelik’in beraat kararının gerekçesi açıklandı Halkların Demokratik Partisi’nden (HDP) ihraç edilen Mardin Milletvekili Tuma Çelik'in, seçim çalışmaları sırasında tanıştığı D.K. adlı kadına cinsel saldırıda bulunduğu suçlamasıyla yargılandığı davada verilen beraat kararının gerekçesi açıklandı.

DHA’da yer alan habere göre, gerekçeli kararda, ceza mahkumiyeti, herhangi bir ihtimale değil, kesin ve açık bir ispata dayanmalıdır' maddesi hatırlatıldı. Çelik’in cinsel saldırıda bulunduğuna yönelik cezalandırılmasına yeterli delil bulunmadığı belirtilerek, “şüpheden sanık yararlanır” ilkesi gereği beraat kararı verildiği bildirildi.

NE OLMUŞTU?

Tuma Çelik, Mardin'in Midyat ilçesinde 31 Mart yerel seçim çalışmaları sırasında, bir dernekte tanıştığı D.K.'ye cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla gündeme gelmişti. HDP'den istifa eden Çelik'in, 7 Ekim'de TBMM Genel Kurulu'nca dokunulmazlığı kaldırılmıştı. İstifasından önce hakkında soruşturma başlatılan Çelik için HDP yönetimi ihraç kararı da almıştı. Tuma Çelik istifasını açıklarken yaptığı konuşmada bir kadının kendisine bir yıldır iftirada bulunarak şantaj yaptığını iddia ederek, "Partimin zarar görmemesi için istifa kararı aldım" demişti.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
https://www.facebook.com/rhvmimarlik/videos/557660301802778
Yazar Bilgisi

H24 Haber H24 Haber infokariha.net Tüm Yazıları

BENZER HABERLER