VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 08 July 2022 13:43:17

0 Yorum

Kez Okundu.

Terzi Söküğü

İkinci Kırk Yıl'ında Erbakan'a Karşı Terzi Sökükleri

Yeniden Refah Partisi ve ERBAKAN Vakfı teşkilatlanmalarının serüveninde yaşanan ve entrikalarla lobicilik, ''Dava''ya zarar veren kişi ve kişilerin kodlarını,bilinmeyenlerini, yaptıkları kişisel egoculuklarını açıklıyoruz. Dostlar hakkın ve haklının yanındayız şiarıyla yayın yapıyoruz. kişi ve kurumlar ile derdimiz hak ve Adalettir. Ümmet derdimize neşter vuranları da deşifre etmek ve  Sancağı gediğine koymaktır hedefimiz.H24media

Terzi Söküğü

54. Hükümetin başbakanı, Milli Görüş hareketinin kendi zamanında temsilcisi ve bugünlere aktaran merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan zamanında da parti içi entrikalar, köşe kapma savaşları yaşandı, şimdi de yaşanıyor.

Merhumun dizinin dibinde en halis dava adamı pozları verenler, yollar ayrılır ayrılmaz gömleklerini çıkardılar. Bugün Millî Görüş hareketinin tek temsilcisi olduğunu söylem ve eylemleriyle göstermeye çalışan Yeniden Refah partisi'nde de iç siyaset hareketli geçiyor.

"Yarına kalır fakat yanına kalmıyor!

Parti kuruluş sürecinden bugüne kadar birçok emektarın, Erbakan vakfından hatta merhum Erbakan hoca zamanından emektarlarin partiden ihraç veya ayrilmalarinda dolaylı bazen de direkt etkili olduğu söylenen eski İstanbul il başkanı Hüseyin Terzi, genel başkanı Fatih Erbakan tarafından görevden alındı.

Elin Tokadını Yemeyen Kendi Tokadını Tokmak Sanıyor

Parti içinde, geçmişten gelen bağlar ve ortak çıkarları sebebiyle genel başkan yardımcıları seviyesinde de etkili bağlantıları bulunan, bu bağlarıyla kendine göre düzen oturtmaya çalışan ve nispeten başarılı olduğu da söylenen eski il başkanı son hamlesine hüsrana uğradı. Parti'nin üst kademelerinde bulunan bağları ve il içerisinde kendisine biad eden teşkilatından aldığı güvenle genel başkanını tehdik etme noktasına kadar gelmesi, görevden alınmasına sebep olan önemli hadiselerin sonuncusu olmuş. İl teşkilat mensupları görünürde liderin kararına saygılı bir tablo çiziyor olsa da, kendi aralarında bunu büyük bir hata ve basiretsizlik olarak yorumladığı konuşuluyor. Parti içi kaynaklara göre; Terzi'nin parti içinde oluşturduğu yapılanma ve çalışmalar, uyarı olarak Fatih beye çok kez iletilmiş. Ve sonunda genel başkanları da gidişata müdahale etme gerekliliğini hissederek gerekli adımı atmış.

"Ya Aydal, ya ben!"* diyen Terzi, terazinin diğer kefesine tartamayacağı kıyas yükleyince altından kalkamadı. Bu hüsrani beklemediği anlaşılan eski il başkanı yakın çevresine gönderdiği sesli mesajlarda ağır ithamlarda bulunduğu da anlatılanlar arasında.

Milli Görüş geçmişinde hizmetleri bulunan bazı kişilerin ilçe başkanlıklarına alınmaması talimatı veren Terzi'nin görevden alınmasının ardından, Terzi grubunun kendi aralarında Fatih Erbakan'a ağır eleştirilerde bulunduğu söyleniyor.

Terzi'nin bu söküğü daha da açılacak mı? Bilinmez fakat, söküğün genel başkanı rahatsız etmesini isteyenler kadar, Milli Görüş hareketinin lideri tarafından tek elden yönetilmesini ve istikametinden şaşmadan ilerlemesini isteyenler, bunun için çalışanlar da var...

Maslah | USTACAN 

 

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER