VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 02 January 2022 01:46:48

0 Yorum

Kez Okundu.

Tekyol İslam Çizgisinde Yarım Asır Okuyucusuyla Buluştu

Tekyol İslam Çizgisinde Yarım Asır Okuyucusuyla Buluştu.

H24/ Kitap | Biyografi

Fatih Akıncıları Onursal Başkanı, Spor insanı, Aktivist, Mehmet Şahin'in İkinci Kitabı "Tekyol İslam Çizgisinde Yarım Asır" kitabı Fatih/ Ali Emiri Kültür Merkezinde  okuyucusuyla buluştu.

1 Ocak 2022 saat 18:00'de Fatih Ali Emiri Kültür Merkez'inde Başlayan Program , Kokteyl ile başladı,  salonda Yazar Mehmet Şahin'in Biyografisi sineviyonu  gösterildi. 

Daha sonra Mehmet Şahin kürsüde duygularını anlattı. Aslında bu kitap  bu benim değil bir mücadelenin anlatımıdır.

Bizim bu imza Günümüzdeki maksadımız Arkadaş ve kardeşlerimizi bir araya getirmekti. Kısmen de olsa başardık. Bir çok arkadaşımız arayarakta mazeret beyan ettiler, ciddi hastalıklar mevcut maalesef. Rabbim Şafii ismiyle hepsine şifalar versin.

Geçmişte bizler resim çekmiyorduk, yaşadıklarımız biz ile Allah arasında kalsın isterdik. Zaman öyle bir zamana geldiki yaşadıklarımızı yeni nesil gençlere aktarmamız gerektiğini hissettik.

Türkiye de 20 li 30 li yaşlardaki gençler tarafından Müslüman kesime yapılan baskı, zulüm, işkenceler, bilinmiyor.

Ülkücü ve solcuların cezaevi ve işkenceler konusunda bir sürü kitapları mevcuttur. Bizim kesimde ise lokal anlamda var,  doğrusu bende pek yazma taraftarı değildim.

Bu konuda Atasoy Müftüoğlu ağabey'dende oluru aldıktan sonra, Selahattin Eş abimizdende fikirlerini almak isterim. Tüm katılan arkadaş ve dostlara selamlar olsun.

Kitabın basım ve yayınını yapan İnkılab yayınlarının sahibi Hasan  GÜNEŞ konuşmasında ben Mehmet Şahin'i  tanıdığımı biliyurdum. Kitabı okuduktan sonra aslında daha yeni tanımış olduğumu anladım dedi 

Bosna'dan Komutan Hakan  Bolcviç kürsüden adeta Bosna mücadelesini getirmişti İstanbul'a...Mehmet Şahin'le ve salondaki Bosna Mücahidi arkadaşları görmenin mutluluğunu anlattı.

Yazarlar Birliği Başkanı Mahmut BIYIKLI  kürsüde Bir Afrika atasözü derki Aslanlar Kendi hikayelerini yazana kadar, avcıların hikâyesini okur 

Aslında biz daha evvel hep solcuların hayat hikâyelerini ve dünyalarını okuduk. Akıncılar ve akıncılık üzerine bir hikâyeyi neden düşünüyoruz demeden yazmalı okuyucuya ulaştırmanız gereklidir, dedi.

Salonda milketvekili, yazar, Eski Belediye başkanı, gazeteci her kesimden  okuyucuyla buluşan kitap  yazarı Mehmet Şahin'in imzalamasiyla sona erdi.

Tek Yol İslam Çizgisinde Yarım Asır yazarı 

Mehmet Şahin Kimdir?

 28 Eylül 1959 yılında Nevşehir Ürgüp Taşkınpaşa Köyü’nde doğdu. 1968 yılında ailesiyle birlikte İstanbul’a göç etti. Çocukluk dönemini geçirdiği Fatih Balat semtinde ilk ve orta öğrenimini tamamladı.

1973 yılında MTTB ile tanıştı. Orta Öğrenim Komitesi’nde görev aldı. 1975 yılında kurulan Akıncılar Derneği bünyesinde İslâmî faaliyetlerini sürdürdü.

MTTB Genel Merkez, Fatih Akıncıları, Eminönü Akıncıları, Güngören MTTB ve Akıncıları, Bağcılar Akıncıları, Küçükçekmece MTTB, Kasımpaşa Akıncıları, Nevşehir Akıncıları ve MTTB teşkilâtlarında Karate Antrenörlüğü başta olmak üzere çeşitli görevlerde bulundu.

1977 yılında henüz 18 yaşındayken Akıncılar hareketi mensubu olarak ilk defa cezaeviyle tanıştı. Sağmalcılar Cezaevi’nde kısa bir süre kaldıktan sonra tahliye oldu.

Fatih Akıncıları ve Metin Yüksel ile birlikte İslâmî faaliyetlere devam ederken, 23 Şubat 1979’da Metin Yüksel’in şahâdetinden sonra aynı yılın dokuzuncu ayında zamanın sol örgütlerinin silahlı saldırısı sonucu girdiği çatışma nedeniyle tekrar tutuklandı. İstanbul Sıkıyönetim Mahkemelerince verilen 5 yıl iki aylık cezayı tamamladı.

Bu süre zarfında sekiz cezaevinde tutsak kaldı. Her cezaevine ayrı ayrı sürgün olarak gitti. Cezaevi sürecinden sonra İslâmî faaliyetlerine devam etti.

Tevhid Dergisi ve Selam Gazetesi’nde köşe yazarlığı ile birlikte farklı görevlerde bulundu. Kısa adı ASYAD olan Anadolu Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği’nde ve Selam Vakfı’nda aktif çalışmalara katıldı. 2000 yılında kamuoyunda “Umut operasyonu” olarak bilinen Tevhid-Selam örgütü dâvasıyla ilgili bir daha gözaltına alındı, tutuklandı, idamla yargılandı.

Beş yıl sonra tahliye edildi. Hâlen Fatih Akıncıları şeref başkanı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

 

Bir 2 kişi, ayakta duran insanlar ve şunu diyen bir yazı ’Kitap tanıtım ve imza programına HOŞGELDİNİZ MEHMET ŞAHİN TEK YOL İSLAM ÇİZGİSİNDE YARIM ASIR baeimyoum Merkezi Efendi Kültür Ali Emiri OCAK 21 Saat 18:00- CUMARTESİ Am 1:00’ görseli olabilir

Bir 3 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir

Bir 4 kişi, oturan insanlar, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir

Bir 2 kişi ve oturan insanlar görseli olabilir

Bir 1 kişi ve ayakta görseli olabilir

Bir 7 kişi ve oturan insanlar görseli olabilir

Bir 5 kişi, oturan insanlar, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir

Bir 1 kişi görseli olabilir

Bir 1 kişi ve ayakta görseli olabilir

Bir 2 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir

Bir 2 kişi, oturan insanlar, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir

Bir 3 kişi, ayakta duran insanlar, oturan insanlar ve iç mekan görseli olabilir

Bir 9 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir

Bir 4 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilirBir 4 kişi, oturan insanlar, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir

Bir 4 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

 

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
https://www.facebook.com/rhvmimarlik/videos/557660301802778
Yazar Bilgisi

H24 Haber H24 Haber infokariha.net Tüm Yazıları

BENZER HABERLER