VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 20 June 2021 18:51:29

0 Yorum

Kez Okundu.

Tebrik Yerine Yanlışlıkla Taslak Gönderildi

yeni Cumhurbaşkanı Reisi'ye tebrik mesajı yerine taslağı gitti

İran'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanan muhafazakar aday Reisi'yi kutlama mesajında diplomatik bir skandal yaşandı. Reisi'ye, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzası ile 'tebrik mesajı taslağı'nın gönderildiği fark edildi. İran'da 13. Cumhurbaşkanlığı Seçimleri için ülke genelinde 19 saat süren oy kullanma işlemi dün tamamlandı

Muhafazakar aday İbrahim Reisi 28 milyon 600 bin oydan 17 milyon 800 binini alarak seçimi kazandı. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı seçilen Reisi'ye tebrik mesajı gönderdi.

Erdoğan, seçim sonuçlarının İran halkı için hayırlı olmasını dileyerek tebrik mesajında şunları kaydetti: "Sayın Cumhurbaşkanı, ülkenizde dün yapılan seçimler neticesinde İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığına seçilmenizden ötürü Zat-ı Devletleri'ni en samimi duygularımla tebrik ederim. Seçim sonuçlarının dost ve kardeş ülke İran halkı için hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Cumhurbaşkanlığınız döneminde, ülkelerimiz arasındaki iş birliğinin daha da güçleneceğine olan inancımı ifadeyle bu doğrultuda Zat-ı Devletleri'yle teşrik-i mesaide bulunmaya hazırım. Bu meyanda, Covid-19 salgınının aşılmasının ardından Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi'nin önümüzdeki dönem toplantısı münasebetiyle komşumuz İran'ı ziyaret etmekten memnuniyet duyacağım.

Bu vesileyle yeni görevinizde başarılar diler, ülkelerimiz arasındaki iş birliği ruhunun her alanda güçlenmeye devam etmesi temennisiyle dost ve kardeş İran halkının refah ve esenliği için en iyi dileklerimi iletirim."

TASLAK METİN GÖNDERİLMİŞ

Erdoğan'ın tebrik mesajı İran Ankara Büyükelçiliği Resmi Twitter hesabından da paylaşıldı. "Türkiye Cumhurbaşkanı, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde elde ettiği zaferden dolayı ülkemizin seçilmiş cumhurbaşkanını tebrik etti." ifadeleri ile paylaşılan mesajda, Erdoğan'ın fotoğrafı ile gönderilen tebrik mesajının görseline de yer verildi.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER