VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 26 May 2021 19:02:03

0 Yorum

Kez Okundu.

TBMM’de Davutoğlu’na Engel

Davutoğlu'na Meclis kapısında polis engeli 

TBMM Çankaya kapısı önünde siyaset-mafya-medya ilişkisine dair basın açıklaması yapacağını duyuran Gelecek Partisi lideri Davutoğlu polis barikatıyla karşılaştı.

Daha sonra Çankaya kapısının sağ tarafında yer alan merdivenlerde konuşan Davutoğlu, "Hiçbir legal ve illegal yapı kendilerini devletin yerine koyarak hüküm veremez, yorum yapamaz" dedi.

Bugün TBMM Çankaya kapısı önünde, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in iddiaları ile siyaset-mafya-medya ilişkisine dair basın açıklaması yapacağını duyuran Gelecek Partisi Ahmet Davutoğlu ve partililer polis engeli ile karşılaştı.

Meclis kapısı önüne polis barikatları çekildi, güvenlik önlemleri artırıldı. Davutoğlu'nun konuşma yapmasına izin verilmezken partiden yapılan açıklamada "Basın açıklamamızı Çankaya kapısının sağ tarafında yer alan merdivenlerden yapacağız" denildi.

'HİÇBİR YAPI KENDİNİ DEVLET YERİNE KOYAMAZ'

Daha sonra kameraların karşısına geçen Davutoğlu şu açıklamalarda bulundu: "Türkiye Cumhuriyeti devleti, hiçbir şahsın, hiçbir siyasi grubun tekelinde değildir. Hiçbir legal ve illegal yapı kendilerini devletin yerine koyarak hüküm veremez, yorum yapamaz ve devlet demokratik hukuk ilkeleri dışında temsil edilemez.

Devlet adına konuşacak bir kurum varsa bu sadece Türkiye Büyük Millet Meclisi'dir. Bir organize suç örgütü lideri içinde intihar, cinayet ve kokain ticareti olmak üzere çok ağır ithamlarla bazı devlet yetkililerini de suçlarken bugün 25. gün, Cumhurbaşkanı ve devlet yetkilileri kamuoyuna açık ve net ifadelerle bir savunmada bulunmamışlardır.

Davutoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun canlı yayında dile getirdiği iddialara yanıt vermiş, “Süleyman Soylu biliyor ki söylediği her şey külliyen yalandır” demişti.

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER